משפחת העיתונאי שראשו נערף למנהיג דאעש: "איפה הרחמים שלך?"

הדובר של משפחת סוטלוף פנה בערבית למנהיג ארגון דאעש שחטף וערף את ראשו של סטיבן סוטלוף. "אבו בכר, בוא נדבר", אמר. "אין חרב בידי". על סטיבן: "ניסה למצוא טוב בעולם החושך"

משפחתו של העיתונאי שראשו נערף במסר לראש ארגון הטרור הרצחני: יומיים לאחר שנחשף ברשת הסרטון המחריד בו הוצא להורג העיתונאי היהודי-אמריקני סטיבן סוטלוף, שהיה גם בעל אזרחות ישראלית, פנה דובר המשפחה למנהיג ארגון הטרור הרצחני דאעש, בשפה הערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

ברק ברפי, דובר מטעם המשפחה, פנה לאבו בכר אל-בגדדי העומד בראש ארגון הטרור, ואמר: "אמרת שהרמדאן הוא חודש של רחמים, איפה הרחמים שלך? אני מוכן לקיים איתך דין ודברים, אין חרב בידי".

דובר המשפחה מוסר את ההצהרה לתקשורת (רויטרס)

ברפי, שהוסמך למסור את ההצהרה מטעם המשפחה שביקשה לשמור על פרטיותה ולהתאבל הרחק מהמצלמות, סיפר על סטיבן ועל האדם שהיה. "הוא לא היה מכור למלחמות, הוא לא רצה להיות לורנס איש ערב המודרני", אמר. "הוא רק רצה להשמיע את קולם של אלה שלא יכולים. הוא הקריב את חייו כדי שהעולם יוכל לשמוע את הסיפורים של אנשים שלא יכולים לדבר. הסיפור שלהם היה הסיפור של סטיבן".

לדבריו, סטיבן לא היה גיבור. "הוא היה אדם פשוט כמו כולנו שניסה למצוא טוב בעולם חשוך", אמר, "ואם הטוב הזה לא היה קיים, הוא ניסה ליצור אותו. עכשיו המשפחה מתאבלת, אבל היא תצא ממסע הייסורים הזה. לא נתיר לאויבינו להחזיק אותנו כבני ערובה עם הנשק היחידי שיש להם - פחד. תפילותינו מופנות גם למשפחתו של ג'ים פולי, שסבל כמו סטיבן, אבל שוביו לא הצליחו לשבור אותו".

הפוסט האחרון

ימים ספורים לפני שנחטף על ידי ארגון דאעש, פרסם העיתונאי היהודי-אמריקני בעל האזרחות הישראלית פוסט בפייסבוק שבו תיאר כיצד הוכה בידי שוטרים במהלך הפגנה בטורקיה, לפני שחצה את הגבול לסוריה. צילום הפוסט האחרון הגיע לידי חדשות 2 Online.

בפוסט שנכתב ב-31 ביולי 2013 כתב סוטלוף: "במהלך הפגנות באנקרה שוטרים התיזו גז פלפל על פניי וזרקו אותי לרצפה. הם החרימו את המצלמה שלי ועצרו אותי. הם היו מאוד לבביים לאחר מכן ואפילו השיבו לי את המצלמה כעבור כמה שעות (עם כרטיס זיכרון ריק כמובן). מוסר ההשכל: אל תצלמו שוטרים טורקים בפעולה".

הפוסט האחרון של סוטלוף (פייסבוק)

אחת מחברותיו כתבה בתגובה לפוסט: "שמחה שאתה בסדר". ככל הנראה כחמישה ימים לאחר מכן חצה העיתונאי את הגבול מטורקיה לסוריה - שם נחטף.

שלושה ימים לפני החטיפה התכתב סוטלוף עם חברו הישראלי אורן קסלר בפייסבוק. "אני אתן להם להמיר אותי, אחר כך הם ממש יאהבו אותי", כתב סוטלוף לחברו. "מה אתה בדיוק הולך לסקר? ובשביל מי?", שאל קסלר. "שמעתי שיש חטיבה נשית בחלב", השיב לו סוטלוף.

ההתכתבות בין סוטלוף לחברו (פייסבוק)

"באמת? אתה הולך להגיד שם שאתה יהודי שרוצה להתאסלם?", שאל בדאגה קסלר. "ברור שהם יאהבו אותך, אבל אתה חייב להיראות משכנע". סוטלוף שניסה להרגיע את חברו הבהיר: "בכל מקרה אני לא עושה דבר על הג'יהאדיסטים, אלא אם כן זה ייפול עליי". "אבל חלב מוצפת בג'יהאדיסטים", השיב לו קסלר.