אימה בארה"ב: נחש קוברה זוחל בשכונה באין מפריע

נחש הקוברה הארסי זוחל כבר כמה ימים בין בתי שכונת המגורים בפרבר של לוס אנג'לס שבקליפורניה. בתחילת השבוע הוא הכיש כלב באזור, אולם הוא הצליח להינצל. באזור הנחו את התושבים להזעיק את רשויות החירום במידה וייתקלו בקוברה

קוברה הודית. ארכיון (AP)

זהירות, נחש קוברה בפתח הבית: לתושבי שכונה בפרבר של לוס אנג'לס שבקליפורניה יש סיבה של ממש לחשוש בימים האחרונים. הרשויות באזור הזהירו אותם מפניו של נחש קוברה ארסי שמסתובב באין מפריע בשכונה מזה מספר ימים, לאחר שככל הנראה הצליח להימלט מבית בו הוחזק. הוא כבר הספיק להכיש כלב - וככל הנראה שלאחר מכן, הספיק לזחול לתוך תחומי שכונת המגורים.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

התושבים נקראו להזעיק את שירותי החירום במידה ויראו את הנחש, שכידוע, הכשה שלו עלולה להרוג אדם. דובר מחוז לוס אנג'לס קרא לתושבים "לא להתקרב אליו, לנסות ללכוד אותו או להרוג אותו" עקב החשש שינסה להכישם. עוד הוסיף הדובר כי במידה ותתרחש הכשה, הנוגדן לארס יוטס מיד מגן החיות בסן דייגו.

ביום שני האחרון הכיש הנחש כלב בשם קיקו, שלמרבה המזל ספג רק פגיעה בצווארו ושרד את ההכשה. מאז נערכים אחרי הנחש חיפושים נרחבים, ללא הצלחה. גם בעליו של הנחש, שגודל ככל הנראה תחת תנאי שבי, לא אותרו.

במדינת קליפורניה יש צורך ברישיון מיוחד כדי להחזיק בנחש קוברה, והוא ניתן אך ורק לצרכי לימוד ומדע. "קוברת המשקפיים" קיבלה את שמה מהטבעות על גבה, ונפוצה בעיקר בהודו ובסין. לנחש אין אופי תוקפן מטבעו, אך הוא יגן על עצמו מפני איומים - אם יזהה כאלה, כך נמסר מהרשויות בקליפורניה, שהוסיפו כי הנחש פעיל יותר בשעות הבוקר והערב, כשהטמפרטורות בחוץ יורדות.