הפוסט האחרון של סוטלוף: "התיזו עליי גז פלפל וזרקו אותי לרצפה"

העיתונאי בעל האזרחות הישראלית שראשו נערף בידי איש דאעש, פרסם כמה ימים לפני שנחטף פוסט שבו תיאר כיצד הוכה במהלך הפגנות בטורקיה. "שוטרים החרימו לי את המצלמה ועצרו אותי", תיאר סטיבן סוטלוף וצירף גם מוסר השכל. אחרי מספר ימים ככל הנראה חצה את הגבול ונחטף בסוריה

הפוסט האחרון של סוטלוף (פייסבוק)

ימים ספורים לפני שנחטף פרסם העיתונאי היהודי-אמריקני בעל האזרחות הישראלית סטיבן סוטלוף פוסט אחרון בפייסבוק שבו תיאר כיצד הוכה בידי שוטרים במהלך הפגנה בטורקיה, לפני שחצה את הגבול לסוריה. צילום הפוסט האחרון הגיע לידי חדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט שנכתב ב-31 ביולי 2013 כתב סוטלוף: "במהלך הפגנות באנקרה שוטרים התיזו גז פלפל על פניי וזרקו אותי לרצפה. הם החרימו את המצלמה שלי ועצרו אותי. הם היו מאוד לבביים לאחר מכן ואפילו השיבו לי את המצלמה כעבור כמה שעות (עם כרטיס זיכרון ריק כמובן). מוסר ההשכל: אל תצלמו שוטרים טורקים בפעולה".

אחת מחברותיו כתבה בתגובה לפוסט: "שמחה שאתה בסדר". ככל הנראה כחמישה ימים לאחר מכן חצה העיתונאי, בעל האזרחות הישראלית, את הגבול מטורקיה לסוריה - שם נחטף.

"אתן להם להמיר אותי"

בנוסף, שלושה ימים לפני החטיפה התכתב סוטלוף עם חברו הישראלי אורן קסלר בפייסבוק. "אני אתן להם להמיר אותי, אחר כך הם ממש יאהבו אותי", כתב סוטלוף לחברו. "מה אתה בדיוק הולך לסקר? ובשביל מי?", שאל קסלר. "שמעתי שיש חטיבה נשית בחלב", השיב לו סוטלוף.

ההתכתבות בין סוטלוף לחברו (פייסבוק)

"באמת? אתה הולך להגיד שם שאתה יהודי שרוצה להתאסלם?", שאל בדאגה קסלר. "ברור שהם יאהבו אותך, אבל אתה חייב להיראות משכנע". סוטלוף שניסה להרגיע את חברו הבהיר: "בכל מקרה אני לא עושה דבר על הג'יהאדיסטים, אלא אם כן זה ייפול עליי". "אבל חלב מוצפת בג'יהאדיסטים", השיב לו קסלר.

הרשימות בפייסבוק האישי של העיתונאי העידו על אהבתו למוסיקה וסרטים. בין המוזיקאים שפרסם בדף: "דייב מתיוס בנד", "פיש"  וגם הסרטים: "לורנס איש ערב" ו"ביג לבובסקי". בחשבון הטוויטר זיהה עצמו כ: "פילוסוף סטנדאפיסט ממיאמי". אתמול פרסם דאעש סרטון בו נראית עריפת ראשו של העיתונאי האמיץ שנחטף בסוריה.