בריטית שפגשה אנשי דאעש בסוריה: "הם שונאים עיתונאים מכל העולם"

פיגן גונש, עיתונאית בריטית המתגוררת בטורקיה, ביקרה באחרונה בסוריה בניסיון לאתר לוחמי דאעש ולראיין אותם. בניגוד לשני העיתונאים שנחטפו והוצאו להורג - היא ניצלה וחזרה מסוריה בריאה ושלמה. במסגרת ביקורה בישראל היא סיפרה לחדשות 2 על המפגש עם אחד מלוחמי הארגון

עיתונאים רבים כמו סטיבן סוטלוף וג'יימס פולי ביקרו בסוריה בשנים האחרונות. אחת מהם היא פיגן גונש, עיתונאית בריטית המתגוררת בטורקיה שביקרה בסוריה בניסיון לאתר אנשי דאעש שמקורם בבריטניה. גונש נמצאת בימים אלו בישראל, ובריאיון לתכנית "שש עם" סיפרה על חוויותיה שם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושבת שהם אנשים אכזריים מאוד", אמרה העיתונאית הזרה. "ביקרתי כמה פעמים בבית המלון שלהם. יש להם בית מלון אחד שבו הם שוהים בסוריה. הם מתרבים שם כדי להמשיך את הגזע שלהם, כדי שיהיה ג'יהאד גם בדורות הבאים. בתור עיתונאית היה לי קשה. רוב הזמן לא אמרתי שאני עיתונאית. הם שונאים עיתונאים מכל העולם".

לוחם דאעש, ארכיון (טוויטר)

"נכנסתי לסוריה כדי למצוא לוחם עם דרכון בריטי", הסבירה גונש. "מצאתי מתווך שבאמצעותו שוחחתי עם אחד הלוחמים שהחזיק בדרכון בריטי. המתווך ביקש שאשלם לו כסף כי הלוחמים גובים כסף עבור הריאיונות איתם, אבל לפי החוק הבריטי אסור לי לשלם. אז אמרתי שאני יכולה לשלם 5,000 ליש"ט, אבל לא ללוחם דאעש, כי הם לוחמי טרור".

"לצורך הריאיון אמרתי לו שאני עיתונאית בריטית ושאני רוצה לדבר על סיפור החיים שלו", תיארה גונש. "רציתי לשאול איך הוא התחיל להאמין בג'יהאד ומדוע נטש את החיים שהיו לו בבריטניה. חיפשתי את הסיפור האנושי כי ידעתי שיש לו משפחה במנצ'סטר, רציתי לשאול על אשתו, על הילדים ועל הציפיות שלו מהחיים".