קרי על רצח העיתונאי: "נלחמנו ברוע ובברבריות בעבר ונילחם גם היום"

מזכיר המדינה האמריקני פרסם הודעת גינוי חריפה לרצח העיתונאי היהודי-אמריקני סטיבן סוטלוף, שהחזיק גם באזרחות ישראלית. "העולם שוב היה עד לאכזריות של הטרוריסטים של דאעש", אמר קרי והדגיש: "נדאג שהאחראים למעשה ייתנו את הדין - לא משנה כמה זמן זה ייקח"

מתוך סרטון הוצאתו להורג של סוטלוף (חדשות 2)

עריפת ראשו של העיתונאי האמריקני-יהודי בעל האזרחות הישראלית, סטיבן סוטלוף, ממשיכה לעורר הדים וזעזוע בעולם. בארה"ב ממשיכים לאיים כי ינקטו בפעולה נגד ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני דאעש, המטיל אימה על סוריה ועירק ומסכן את המערב. "לצערנו ברבריות אינה חדשה לנו, גם רוע. נלחמנו בהם בעבר ונילחם בהם גם היום", הדגיש מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי בהודעת גינוי שפרסם היום (רביעי).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כשטרוריסטים בכל מקום ברחבי העולם רצחו את אזרחינו, ארה"ב גרמה להם לשלם, לא משנה באיזה מקום וכמה זמן זה לקח", הדגיש קרי. "מי שרצחו את ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף צריכים לדעת שארה"ב תדאג שגם הם ייתנו את הדין על מעשיהם, לא משנה כמה זמן זה ייקח".

מזכיר המדינה פנה בנימה אישית אל משפחתו של העיתונאי היהוד-אמריקני ואמר: "אין מילים חזקות דיין כדי להביע את הצער שאנו חשים כלפי משפחתו, במיוחד אמו, שהוידאו עוצר הנשימה שלה דיבר לכל הורה בעולם שאי פעם דאג לבנו או בתו שהלך למקומות מסוכנים כדי לעשות את העבודה שכה אהב".

"יישאו באחריות". אנשי דאעש

ארגון דאעש הפיץ אמש סרטון תחת הכותרת "מסר שני לאמריקה" שבו נראית לכאורה עריפת ראשו של העיתונאי האמריקני סוטלוף, בן ה-31, שנחטף לפני כשנתיים בסוריה. היופ, זמן קצר לפני הפרסום בדבר היותו אמריקני-ישראלי, אישרה ארה"ב כי הסרטון אותנטי. "קהילת המודיעין האמריקנית ניתחה את הסרטון הנוכחי והגיעה למסקנה כי מדובר בסרטון אמיתי", קבעה קייטלין היידן, דוברת המועצה לביטחון לאומי.

גם נשיא ארה"ב ברק אובמה, שעיני העולם נשואות אליו כדי לראות כיצד יגיב למעשה, גינה את הרצח האכזרי. "הצדק ייעשה", הבטיח אובמה במהלך ביקור מדיני באסטוניה. "לא נכנע להפחדות, נתאחד נגד הטרוריסטים זרועות הצדק שלנו יגיעו לרוצחים".

בעל אזרחות ישראלית. סוטלוף

נכד לניצולי שואה שעלה לישראל

סוטלוף, נכד לניצולי שואה שהתגוררו בפלורידה, גדל במיאמי וזכה לחינוך יהודי. בשנת 2005 הגיע לארץ אחרי שסיים לימודי תקשורת באוניברסיטת מרכז פלורידה שבארצות הברית, שם שיחק רוגבי. מיד אחרי שנחת כאן הוא חיפש קבוצה לשחק בה מדי פעם, ותוך זמן קצר הוא השתלב בקבוצת הרוגבי ברעננה, ולא פעם שיחק במסגרתה. את העונה הוא לא סיים בטענה לכאבים בגוף.

סייר בארצות ערב. סוטלוף במהלך טיוליו

הוא היה ישראלי לכל דבר וחי בארץ מספר שנים, אבל בשנת 2008 הוא יצא למסעותיו בארצות ערב, ולישראל הוא חזר בקיץ 2013 כדי לצפות במכביה. לחבריו הוא סיפר שהחל לעבוד כעיתונאי, למרות שהוא עבד כפרילנסר ולא היה מחויב לאף אמצעי תקשורת. היום הותר לפרסום כי סוטלוף היה אזרח ישראלי, עובדה שנשמרה בסוד משום שנהג לסקר את אזורי הלחימה במזרח התיכון.

שמר את היותו ישראלי בסוד