אובמה: "נטיל סנקציות נוספות על רוסיה"

בפתח כינוס ועידת נאט"ו הנערכת באסטוניה, תקף נשיא ארה"ב את מדיניות רוסיה במזרח אוקראינה והצהיר כי בכוונת המערב להטיל עליה עיצומים נוספים. "המשקיעים יודעים היום שרוסיה היא הימור לא נכון", אמר אובמה. "התוקפנות נגד אוקראינה נוגדת את החוק הבינלאומי"

"רוסיה הפכה להימור עבור משקיעים". אובמה, (רויטרס)

"נטיל על רוסיה סנקציות נוספות בשל מעשיה" - כך אמר היום (רביעי) נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, במהלך כינוס ועידת נאט"ו, הנערכת השנה בטאלין בירת אסטוניה. דבריו החריפים של אובמה נגד מוסקבה מגיעים על רקע הדיווחים על פלישה של כוחות רוסיים לשטחה של אוקראינה והדיווחים על מגעים להפסקת אש בין הצדדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברית נאט"ו לא קיימת נגד משהו, אנו קיימים כדי להגן על הדמוקרטיה", הבהיר אובמה בנאום שנשא בפני מנהיגי חברות הברית הבינלאומית.

אובמה ציין כי נאט"ו חייבת לסייע בחיזוקן של אוקראינה, מולדובה וגאורגיה. "אוקראינה היא לא מדינה פאשיסטית", הדגיש הנשיא. "היא מדינה של אנשים שמאסו בשלטון המושחת. אלו טנקים רוסיים ומימון רוסי שמאיימים על אוקראינה. אלו העובדות. רוסים רבים מאמינים שצעד כזה מחזק את רוסיה, אך הם טועים. זה מחליש את רוסיה".

אובמה טען כי ארצות הברית ומדינות נאט"ו לא יקבלו כיבוש רוסי בשטחה הריבוני של אוקראינה בחצי האי קרים. "אנו חייבים לעמוד מאוחדים נגד התוקפנות הרוסית באוקראינה", הוא אמר. "הנשיא פוטין הראה היום רצון לפתור את הבעיה באוקראינה בדרך דיפלומטית".

אובמה טען כי מדינות המערב צפויות להטיל עיצומים נוספים על רוסיה. "אנו כאן כדי להחליט על סנקציות נגד רוסיה בגלל מעשיה", אמר אובמה. "המשקיעים יודעים היום שרוסיה היא הימור לא נכון בגלל צעדי הענישה שלנו. המהלכים של רוסיה מחלישים את רוסיה, וזה לא חייב להיות כך".