סין: מסע טעימות בחווה לגידול ג'וקים

תיקנים מעוררים לרוב תחושת גועל בקרב בני אדם. אלא שעבור חוואי סיני שהקים בית גידול לשרצים הללו, מדובר במפעל חיים של ממש. כשהוא לא מטגן אותם בשמן בוטנים, הוא מתכנן לשווק חטיפי פרוטאין שיימכרו בעתיד לציבור הרחב

רבים ברחבי העולם יסכימו כי התיקן, נחשב לאחד מבעלי החיים הדוחים בתבל. אולם לוואנג פומינג חוואי סיני, יש דעה אחרת לגמרי בנוגע לחרקים הידועים לשמצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

וואנג מגדל בחווה שהקים לפרנסתו מקקים למאכל. את הבחירה במקצוע המוזר הוא מסביר ב"קרבתו" אל בעלי החיים הללו. "פשוט תריחו את הריח המיוחד שלהם", הוא אומר.

כתב רשת CNN האמריקנית דיויד מקנזי, נסע לחבל ג'ינאן שבו מגדל וואנג את הג'וקים כדי להיווכח בתופעה, ואף בכדי לטעום מעט מהמאכל האסור. בניגוד לפומינג, מקנזי לא חיבב את הניחוח שעלה מסביבת הגידול המיוחדת. "אתם יכולים פשוט לשמוע אותם כאן, וכן - הם גם מסריחים", אומר הכתב האמריקני כשהבעת גועל ניכרה על פניו. "בחדרים הללו יש כמעט מיליון ג'וקים. זה החומר שממנו עושים סיוטים".

זן המקקים שאותו מגדל וואנג בחוותו נחשב לרווחי, ומכניס כסף רב לכיסו. לדבריו, הוא נחשב ל"מלך הג'וקים" בשוק הסיני ההולך וגדל. במפגשו עם העיתונאי האמריקני, הציג וואנג כחצי טון ג'וקים שנמכרו לחברות בתעשיית הרוקוחות במדינה. "חברות התרופות עומדות בתור כדי לקנות את הסחורה שלי", הוא מספר. "הם קונים גלולות של מתיקנים מרוסקים כדי לרפא מחלות בבטן, בכבד ובלב".

"חטיף הפרוטאין לא תפס"

אלא שהג'וקים שוואנג מגדל, אינם מהווים עבורו פרנסה בלבד. לדבריו, כבר מגיל 7 הוא מעריץ את בעלי החיים הזעירים - למרות שהוא נוהג לאכול אותם. "זה רק מתאבן", הסביר בעודו טוחב ג'וק נוסף לפיו. הוא מספר כי המעדן האקזוטי אהוב עליו במיוחד כשהוא מטוגן או בשמן בוטנים.

בהמשך הציע החוואי הסיני את מרכולתו לכתב CNN האמיץ שהסכים מצדו להצטרף למסע הטעימות. "יש לזה טעם של שמן בוטנים, אבל זה משאיר בפה את הטעם שהייתם מצפים מג'וקים", העיד מקנזי כשהוא מתאמץ שלא להקיא את החרק מפיו. "הוא רוצה לשווק אותם כחטיף עשיר בפרוטאין, אך זה עדיין לא תפס".