משרד הרישוי בארה"ב מסרב להעניק לנער רישיון בגלל איפור

בן ה-16 מדרום קרוליינה נוהג להתאפר ולהתלבש בבגדי נשים. במשרד הרישוי טוענים כי כך הוא מסווה את מראהו, ולכן דרשו ממנו להסיר את האיפור לפני שיצטלם לרישיון נהיגה. הוא סירב - וכעת תובע את הרשויות. "אני רק רוצה להיות מי שאני", אמר

"רק רוצה להיות אני". קולפפר

אפליה מגדרית בארה"ב: משפחתו של נער בן 16 מדרום קרולינה בארצות הברית תובעת את משרד הרישוי האמריקני בטענה שזה הורה לבנם להסיר את האיפור על פניו לפני שיצטלם לצורך קבלת רישיונו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פקידי משרד הרישוי הורו לצ'ייס קולפפר, נער שעל בסיס קבוע שמתלבש בבגדי נשים ומתאפר, להסיר את האיפור מפניו לפני שיצטלם לצורך קבלת רישיון הנהיגה שלו. זאת בטענה כי הוא מנסה בצורה זו להסוות את מראהו ואת מינו הביולוגי.

אחרי שעבר את מבחן הנהיגה שלו בחודש מרס האחרון, הגיע קולפפר למשרד הרישוי, שם לטענתו חש מושפל על ידי הפקידים. "אני רוצה להיות עצמי", אמר.

על פי התביעה שהגישה אמו של קולפפר, בנה הגיש בחודש יוני בקשה נוספת להצטלם, אך משרד הרישוי לא הגיב לה. בני המשפחה טוענים כי נהלי משרד הרישוי אינם חוקתיים.

"לצ'ייס יש את הזכות להביע את עצמו, גם בדרכים לא קונפורמיסטיות, ללא הפרעות מצד משרד הרישוי של דרום קרולינה", אמרו בקרן לסיוע משפטי לטרנסג'נדרים. "אין זה מתפקידם או מתפקידה של כל סוכנות ממשלתית להחליט איך אמורים להיראות גבר או אישה".

דוברת משרד הרישוי האמריקני, בת' פארקס, הגיבה ביוני לטענה שקולפפר אינו נופל תחת התקנה שאומרת שהאיפור נועד להסוות את מראהו, מכיוון שהוא מתאפר באופן קבוע. "הבנתי שהנער תמיד מאופר, אך אצל אישה דבר זה מקובל, בעוד שזה חריג לראות זאת על נער צעיר", אמרה.