אסון פרסומי לחברת התעופה המקוללת

חברת "מלזיה אירליינס", שחוותה בשנה האחרונה שני אסונות תעופה ניכרים, הסירה פרסומת פוגענית בה נשאלו לקוחות "לאן היו טסים לפני המוות". הגולשים לא היו מרוצים מהפרס שהוצג - אייפד או טיסה - ודרשו את הסרת הקמפיין, שהזכיר להם את אסונות התעופה

סקנדל נוסף בחברת התעופה. ארכיון (AP)

חברת התעופה מרובת האסונות מכה שנית: "מלזיה איירליינס" שחוותה שתי התרסקויות מטוס קטלניות, יצאה במסע פרסומי מעורר מחלוקת שבו נשאלו לקוחות החברה - לאן היו רוצים לטוס לפני מותם. החברה, שהודיעה לאחרונה כי היא מתכוונת לשנות את שמה כדי לנתק עצמה מהתאונות שבהן נהרגו למעלה מ-500 בני אדם, מיהרה להודיע כי תשנה את הפרסומת שגרמה לפגיעה ברגשותיהם של רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הקמפיין שהופץ באוסטרליה וניו זילנד זכה לכותרת "My Ultimate Bucket list" - רשימת חוויות שאדם מסוים חפץ לעבור בטרם ימות. הלקוחות נשאלו "איזה יעד הייתם מוחקים מהרשימה שלכם", והתבקשו להסביר מדוע בטקסט קצר, שאורכו לא יעלה על 500 מילים. החברה הצהירה ש-16 מהמשתתפים במבצע יזכו באייפד או בכרטיסים למלזיה. 

ביקורת רבה נמתחה בהאינטרנט על הפרסומת הפוגענית, שמאזכרת את היעלמות המטוס המלזי ואת ההתרסקות מעל שמי אוקראינה. החברה, שהפחיתה מחירים מאז האסון על מנת לשמור על מאגר לקוחותיה, הסירה את הקמפיין מאתר האינטרנט, אם כי המבצע נשאר. כעת הגולשים מתבקשים "לתאר את רשימת המטלות". דובר חברת התעופה סירב להגיב.

זירת ההתרסקות באוקראינה (רויטרס)

בשבוע שעבר הודיעה חברת התעופה הלאומית כי תפטר 6,000 מעובדיה - זאת בעקבות הפסדים כלכליים כבדים שנגרמו לה בגלל שני האסונות. החברה מפסידה כסף כבר שישה רבעונים ברציפות, ועל פי ההערכות ההפסדים שלה צפויים להימשך בשל הפגיעה במוניטין שלה.

לפני כחצי שנה היכה במלזיה האסון הראשון - מטוס 777 שהמריא מבירת מלזיה קואלה לומפור לכיוון בייג'ינג שבסין שב על עקבותיו מסיבה לא ברורה, וככל הנראה התרסק במקום לא ידוע באוקיינוס ההודי. מקום הימצאו של המטוס ושל 239 הנוסעים ואנשי הצוות הפך לאחת התעלומות הגדולות בתולדות התעופה. רוב הנוסעים היו אזרחים סינים.

באסון השני לפני כחודש וחצי נספו 295 נוסעים ואנשי צוות, כשהמטוס המלזי, גם הוא מדגם בואינג 777, התרסק באזור הגבול בין אוקראינה לרוסיה. ככל הנראה, טיל קרקע אוויר פגע במטוס. הממשל בקייב האשים במעשה את רוסיה ותומכיה הבדלנים במזרח אוקראינה, ברוסיה דחו את הטענות והאשימו את אוקראינה.