"אפל": חשבונות המפורסמות נפרצו

יומיים לאחר שהופצו תמונותיהן החושפניות של כוכבות הוליווד, "אפל" הודתה לראשונה כי פריצה לחשבונות הפרטיים של המפורסמות איפשרה את דליפתן לרשת. הנהלת החברה קראה ללקוחותיה לשנות את סיסמאותיהם והצהירה: "נסייע לחקירת הפריצה"

"נסייע לחקירה". ג'ניפר לורנס וקייט אפטון (רויטרס , AP)

ענקית הטכנולוגיה "אפל" הודתה לראשונה כי דליפת התמונות האינטימיות של כוכבות הוליווד התאפשרה באמצעות פריצה לחשבונות הפרטיים של המפורסמות. בחברה ציינו כי הפורצים הצליחו לנחש את התשובות לשאלות הביטחון שניסחו הכוכבות, דבר שהביא לפריצה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החברה מסרה בתגובה כי היא "מזועזעת" ממתקפת הסייבר על השרת וקראה ללקוחותיה לעדכן את חשבונותיהם. בהודעה שנמסרה מטעם החברה, נקראו המשתמשים להחליף את סיסמאותיהם ולעדכן את שאלות הביטחון, באמצעותן ניתן להחליף את הסיסמה.

"פרטיות לקוחותינו וביטחונם חשובים לנו ביותר", נכתב בהצהרת החברה. "ברצוננו לסייע ולקדם את חקירת דליפת תמונותיהן של הכוכבות".

בלילה הודיע ה-FBI כי יפתח בחקירת הפרשה, שבמסגרתה הופצו ברשת תמונות עירום של שורת שחקניות ודוגמניות ובהן: ג'ניפר לורנס, קייט אפטון וקירסטן דנסט.

הלקוחות התבקשו להחליף סיסמאות. אפל (רויטרס)

"הפרה בוטה של הפרטיות"

לורנס, המועמדת לפרס האוסקר, יצרה קשר עם הרשויות בארצות הברית לאחר שגילתה כי תמונותיה הופצו ברשת כבר ביום ראשון. עורכי דינה של לורנס, שמרבית מהתמונות שהופצו היו שלה, קראו אף הם לביצוע חקירה מהירה.

"מדובר בהפרה בוטה של פרטיותה", אמרו אתמול נציגיה של השחקנית הצעירה. "הרשויות נענו לטענותינו והגורמים שאחראים להפצת התמונות יועמדו לדין", הבהירו.

ב-FBI טענו כי הם מודעים לכלל התלונות והטענות בנוגע להפצת החומרים הפרטיים ופריצה לחשבונותיהם של המפורסמות, ומשקיעים מאמצים בחקירה.