דאעש ערפו ראשו של עיתונאי אמריקני נוסף

לפני כשבועיים פורסם סרטון עריפת ראשו של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי על ידי ארגון הטרור הקיצוני דאעש. באותו סרטון איימו הפעילים להוציא להורג עיתונאי אמריקני נוסף – סטיבן סוטלוף. כעת מסתמן כי האיום התממש, לאחר שהארגון הפיץ הערב סרטון ובו נראית לכאורה גם הוצאתו להורג של סוטלוף

מימשו את האיום: ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני דאעש הפיץ הערב (שלישי) סרטון תחת הכותרת "מסר שני לאמריקה" ובו נראית לכאורה עריפת ראשו של עיתונאי אמריקני נוסף - סטיבן סוטלוף, בן 31, שנחטף לפני כשנתיים בסוריה. מהבית הלבן נמסר כי אמיתות הסרטון נבדקת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני כשבועיים התעוררה סערה ברחבי העולם בעקבות תיעוד הוצאתו להורג האכזרית של העיתונאי האמריקני ג'יימס פולי. באותו סרטון נראה איש דאעש מחזיק גם בסוטלוף, שהיה לבוש במדי אסיר כתומים, ומאיים כי יוציא אותו להורג אם ארצות הברית לא תפסיק את התקיפות האוויריות בעירק.

סוטלוף, שעבד כפרילנסר עבור העיתונים "טיים" ו"Foreign Policy", נראה לאחרונה בסוריה באוגוסט 2013 ומאז ועד לפרסום סרטון עריפת הראש של פולי, עקבותיו לא נודעו. כעת מאיימים בדאעש להמשיך במסע הרצחני ולהוציא להורג עיתונאי שלישי שנמצא בידיהם - דיוויד היגינס מבריטניה.

עריפת ראשו של ג'יימס פולי

דיווח בריטי: פוענחה זהות הרוצח

המבטא הבריטי של איש דאעש בסרטון ההוצאה להורג של פולי הוביל לניסיונות מאומצים של רשויות הביון בבריטניה ובמערב להתחקות אחר זהותו. בתחילת השבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת רבים בבריטניה כי נחשפה זהותו של הטרוריסט.

האם זהו הרוצח בשחור? (עיתון הסאן)

מקורות בכירים בממשל בבריטניה דיווחו כי גופי המודיעין במדינה זיהו את האיש כצעיר המוסלמי עבד אל-מאג'ד עבדל בארי, בן 23 ממערב לונדון, שעסק במוזיקה כשהתגורר בבריטניה. לאחרונה פרסם בארי תמונה בה הוא מחזיק ראש ערוף של אדם שנרצח בידי הארגון הקיצוני.