אירן מציגה: טיל קרקע-אוויר חדש

אחרי הפלת המזל"ט סמוך לכור בנתנז, חשף מפקד בסיס ההגנה האווירי בשידור את הטיל "טאלאש 3". "זהו טיל שמסוגל ליירט כל מטרה עויינת", הכריז גנרל אסמעלי. בנוסף הציג שתי מערכות רדאר לזיהוי מזל"טים וטילי שיוט

טיל אירני, ארכיון (צילום מסך)

אירן חשפה טיל קרקע-אוויר חדש ושתי מערכות רדאר שלטענתה מחזקות את יכולותיה ההגנתיות של המדינה. "הטיל מסוגל ליירט כל מטרה עויינת על הקרקע, גם בגבהים גבוהים מאוד", הכריז מפקד בסיס ההגנה האווירי האירני הגנרל פרזד אסמעילי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנאום שנשא בטלוויזיה האירנית, עם חשיפת הטיל המכונה "טאלאש 3", ציין הגנרל כי הנשק החדש עבר לאחרונה בהצלחה מבחני ירי. עוד הציג את מערכת הרדאר, "אראש 2", שמטרתה זיהוי מטוסים זעירים ללא טייס במרחק של 150 קילומטרים ואת מערכת "קאייאן" שלטענתו מסוגלת לאתר טילי שיוט ומזל"טים.

אירן טוענת כי היא מחזיקה בידיה טילי קרקע-קרקע לטווח של כ-2,000 קילומטרים, שביכולתם להגיע לישראל ולבסיסי ארה"ב באזור. בשבוע שעבר טענה טהרן כי הפילה מל"ט ישראלי שהיה במשימת ריגול סמוך לנתנז, וטענה כי מדובר ב"צעד אגרסיבי ישראלי".

"מסוגל ליירט כל מטרה". ארכיון (התקשורת האירנית)

גנרל אסמעילי טען אז כי מערכת הרדאר המקומית "שבאב" הייתה בעלת תפקיד משמעותי באיתור המל"ט שהופל סמוך לכור ההעשר. מפקד בסיס ההגנה האווירי טען כי "מטוס הריגול הישראלי, המצוייד בכל הטכנולוגיות המתקדמות", הופל בגובה 3,700 מטרים.

במהלך השבוע הפנו גנרלים באירן איום לעבר ישראל: "תל אביב תחכה לתגובה מאיתנו בשדה הקרב - לא תהיה תגובה דיפלומטית, ולא בהכרח נכריז עליה, אבל האויב יבין אותה". כמו כן הודיעו בכירים כי יחמשו את ארגוני ההתנגדות בגדה המערבית, כדי "להוביל להשמדת המשטר הציוני".