הנשיא פוטין על הכוונת של חיילי אוקראינה

מאז החל העימות במזרח אוקראינה, הפכה תמונתו של הנשיא הרוסי למצרך מבוקש - לא רק על שערי עיתונים, אלא גם על מטרות אימון ירי של הצבא. חולצות עם תמונתו כששפם דמוי היטלר כבר הפכו ללהיט בבירה קייב. כך הפך פוטין לאיש השנוא באוקראינה

לא רק על השער של הטיים (INDEPENDENT)

כוחות צבא אוקראינה ממשיכים בניסיונות לבלום את המיליציות הפרו-רוסיות שפועלות במזרח המדינה, כחלק מהמאבק היום-יומי שכבר גבה את חייהם של כ-2,600 בני אדם מאז חודש אפריל האחרון. למרות שרוסיה מתנערת לעיתים מהטענות לפעולות תקיפות, למי שמבקר במתקני האימונים של הלוחמים האוקראינים אין ספק מי האויב - הוא מצויר על המטרות ושמו ולדימיר פוטין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תמונות המטרות צולמו לאחרונה במתקן אימונים בעיר האוקראינית לביב. בתיעוד נראים חורי הקליעים, במקבץ לא מרשים במיוחד, של מתנגדי פוטין המשווקים את שנאתם לנשיא הרוסי. האיבה לא נגמרת שם, ובכיכר מיידאן שבמרכז הבירה קייב ניתן להשיג נייר טואלט עם פניו של המנהיג הרוסי, וחולצות מאוירות המציגות אותו עם שפם דמוי היטלר.

ועל רקע המתיחות הגואה, הנשיא האוקראיני פטרו פורושנקו מאשים הבוקר (שני) את מוסקבה בתוקפנות "ישירה ופתוחה" נגד ארצו. על פי הדיווחים מקייב, הקרבות ממשיכים להתנהל בסמוך לשדה התעופה הצבאי במזרח המדינה, כשמוקדם יותר היום, ספינת סיור אוקראינית הוטבעה על ידי הבדלנים.

לוחם אוקראיני מכוון על מטרת ראש, ראשו של (INDEPENDENT)

בינתיים קורא הנשיא ולדימיר פוטין להקמת ישות פוליטית נפרדת במזרח המדינה, שלא תהיה חלק מרוסיה אבל תקבל מעמד נפרד מאוקראינה של קייב. בעקבות התוקפנות, הקהילה הבינלאומית מאיימת בסנקציות ואפילו בברית נאט"ו מתחילים לחשוב על תגובה אפשרית.

במוסקבה ממשיכים להתייחס בביטול לאזהרות שמגיעות מהאיחוד ומוושינגטון, וטוענים שהכוחות הפרו-רוסיים לא מקבלים מהם הנחיות.