סין: אב זועם יצא למסע הרג בבי"ס - 3 תלמידים נהרגו

אב לתלמידה בבית ספר במרכז סין תקף ודקר שמונה תלמידים ומורה, לאחר שבוטל הרישום של בתו ללימודים. האב התאבד בקפיצה על מנת שלא להיעצר, ובתקשורת המקומית נטען כי אנשי האבטחה לא היו ערוכים

אילוסטרציה (AP)

אחד בספטמבר נוסח סין: שלושה תלמידים נדקרו היום (שני) למוות בבית ספר במחוז הוביי שבמרכז המדינה. כמו בישראל, גם בסין נפתחה שנת הלימודים ב-1 בספטמבר, אלא שבבית הספר הזה נפלו תלמידים קורבן לאלימות מצד אביה של אחת התלמידות, שהתאבד בקפיצה לפני שהשוטרים הצליחו להגיע אליו. מורה וחמישה תלמידים נוספים נפצעו והועברו לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי האב יצא למסע ההרג לאחר שהודיעו לו כי בתו אינה יכולה להירשם לסמסטר הנוכחי מכיוון שלא הכינה את שיעורי הבית לקיץ. האב הצליח להיכנס למתחם בית הספר לאחר שטען כי זומן למשרד הרישום. הקורבנות היו תלמידים תמימים שעברו מולו.

שלושה תלמידים שהותקפו מתו מפצעיהם בדרך לבית החולים, ושישה פצועים נוספים מאושפזים. צוות בית הספר הוכה בהלם בעקבות האסון הכבד, ואירועי פתיחת השנה בוטלו. בתקשורת המקומית נמתחה ביקורת על צוות האבטחה בבתי הספר במדינה, שלרוב אינו ערוך על מנת לטפל במתקפות טרור או התנהגות אלימה וקיצונית.

בחודש מאי האחרון נפצעו שמונה תלמידים בבית ספר בעיר אחרת באותו מחוז, כאשר הותקפו על ידי גבר חמוש בסכין. בחודש דצמבר 2012 נפצעו 23 תלמידים באירוע דומה במחוז הנאן.