ביקורת בארה"ב: "אובמה זהיר מדי מול דאעש"

הנשיא שהודה שאין לו אסטרטגיה לטיפול בארגון הטרור הרצחני חוטף ביקורת מכל הכיוונים. בכירים במערכת הפוליטית בארה"ב טענו כי מדיניות החוץ של אובמה "נמצאת בצניחה חופשית". חלקם הביעו דאגה מפני הצטרפותם של אזרחים אמריקנים נוספים לדאעש, לאחר שעשרות אומנו בידי ארגון הטרור

לוחמי ארגון דאעש (AP)

התקיפות האוויריות של ארה"ב נגד דאעש נמשכות - אך בגבעת הקפיטול דורשים החרפה של הצעדים: מחוקקים אמריקנים בכירים טענו אתמול (ראשון) כי הנשיא ברק אובמה "צריך לפעול בצורה חזקה יותר נגד האיום" שנשקף לארצות הברית מצד ארגון הטרור הקיצוני. עוד טענו הבכירים כי מדיניות החוץ של ארצות הברית "מתמוטטת" בשל ריבוי המשברים מסביב לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מייק רוג'רס הרפובליקני, נציג בבית הנבחרים שעומד בראש ועדת המודיעין של הקונגרס, הצהיר כי מדיניותו של אובמה "בצניחה חופשית מול התקדמות דאעש" בסוריה ובעירק. רוג'רס הוסיף כי אזרחים אמריקנים ובריטים רבים, שהתאמנו אצל פעילי דאעש ושבו לארצם, מהווים "איום רציני ביותר" עבור ארצות הברית.

לדבריו, ארצות הברית צריכה לתבוע אזרחים אמריקנים שמתאמנים בטרור מעבר לים, על מנת להרתיע אחרים מהצטרפות לארגון הרצחני. בריאיון לרשת "פוקס" העריך רוג'רס כי מאות אזרחים אמריקנים אומנו בידי ארגון דאעש בשלב מסוים. "אני מאוד מודאג, כי אנחנו לא יודעים על כל אדם שנוסע, מתאמן ולומד כיצד להילחם", הוסיף.

ביקורת על מנהיגותו. אובמה (רויטרס)

לוחמים "מייד אין" אמריקה

הסנאטורית הדמוקרטית דיאן פיינשטיין הצטרפה לדברים ואמרה בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" ברשת NBC כי אובמה "זהיר מדי בגישתו". גם התובע הכללי של ארה"ב, אריק הולדר, ציין כי "עשרות" אמריקנים נמנים על שורות הלוחמים הזרים בעירק ובסוריה.

הביקורת נגד אובמה מגיעה לאחר שבסוף השבוע הודה הנשיא האמריקני בתדרוך בבית הלבן כי עדיין לא גיבש אסטרטגיה נגד הארגון האכזרי שמתבסס בעירק ובסוריה, וחולם על שלטון איסלאמי קיצוני ברחבי העולם.

ביום שישי האחרון העלתה בריטניה את רמת הכוננות מפני טרור, מתוך חשש שהארגון מתכנן להוציא לפועל פיגוע על אדמתה. גם בארה"ב מתרבים הקולות להחרפת הצעדים הביטחוניים והמשפטיים כנגד האיום, שנהפך למוחשי בהרבה לאחר שאמריקני בן 33 בשם דאגלס מקיין נהרג בסוריה במהלך לחימה לצד ארגון דאעש.