הוציאו את בנם חולה הסרטן מבית החולים - ונעצרו

אשיה קינג, ילד בריטי חולה סרטן כבן 5, הוצא מבית החולים על ידי הוריו שהתנגדו לטיפול שקיבל. ההורים שברחו לספרד נעצרו לאחר שהוציא נגדם צו מעצר בינלאומי, והילד הועבר לטיפול רפואי דחוף. אביו של הילד טען: "אנחנו לא מזניחים אותו, אלא מטפלים בו"

האב נעצר, הבן הועבר לטיפול (mailonline)

הסערה בבריטניה הסתיימה במעצר בינלאומי: בימים האחרונים מעורר סיפורו של הילד חולה הסרטן אשיה קינג בן ה-5 הדים רבים בבריטניה, לאחר שנלקח מבית החולים על ידי הוריו. קינג, שנזקק לטיפול רפואי ממושך בשל גידול סרטני בראשו, הוצא מבית החולים בניגוד לדעת הרופאים, וצו מעצר בינלאומי הוצא נגד הוריו. אתמול (שבת) הגיע החיפוש אחר קינג והוריו לסיומו, כאשר ההורים נעצרו בספרד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הוריו של הילד, ברט ונגמה קינג בני ה-45, זוהו על ידי המשטרה המקומית בעיר ולז מלאגה בספרד, בשעה שנסעו ברכב מסוג יונדאי. הזוג היה מבוקש בחשד להזנחה, וברח מבריטניה עם שבעת ילדיהם – בהם אשיה החולה - להוסטל בקוסטה דל סול. לאחר מעצרם של ההורים, הועבר אשיה לבית חולים מקומי לצורף טיפול דחוף.

בשבוע שעבר הוציאו ההורים את אשיה מבית החולים בעיר סאות'המפטון, ומצלמות האבטחה תיעדו כיצד לקח אותו אביו מבית החולים. לאחר מכן הפליגה המשפחה במעבורת מהעיר פורטסמות' לשרבורג. לאחר מעצר ההורים בספרד אמר כריס שייד, סגן מפקד משטרת המפשייר, כי "אין לנו בשלב זה פרטים רבים על מצבו של אשיה, אך אנחנו יודעים שהוא לא הפגין סימני מצוקה ניכרים. השוטרים עצרו את הרכב לאחר שהפצנו את הפרטים של הזוג ורכבם".

הילד, אשיה קינג (AP)

"אין מנצחים במצב הזה – זה בוודאי זמן מתוח מאוד עבור המשפחה, ולמזלנו מצאנו את אשיה", הוסיף שייד. זמן קצר לפני המעצר הפיצה משפחת קינג סרטון, בו דיבר האב ברט וניסה להסביר את מהלכיו: "הוטרדנו מהפצת תמונתו של אישה בתקשורת, שהגדירה אותנו כחוטפים וטענה שאנחנו מסכנים את חייו. אנחנו לא מזניחים אותו, אלא מטפלים בו".

האב הדגיש כי המשפחה רצתה לחפש טיפול רפואי שונה עבור הבן – טיפול שאינו כלול בסל הבריאות הבריטי. "הוא מאוד מאושר מאז שהוצאנו אותו מבית החולים – הוא מחייך יותר". ברט הוסיף כי ההורים והצוות הרפואי היו חלוקים בנוגע לטיפול, והיציאה מבית החולים נועדה להעניק לאשיה טיפול בקרן פרוטונים.