נשיא אוקראינה: "קרובים למלחמה כוללת עם רוסיה"

רוחות מלחמה במזרח אירופה: נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו הזהיר כי "נקודת האל חזור מול רוסיה קרובה, אנו קרובים למלחמה כוללת". באירופה הצהירו כי עדיין יש סיכוי לפיתרון דיפלומטי והפסקת אש

נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו (AP)

נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו אמר כי הוא מאמין שהמאמצים לפתור את הסכסוך בין אוקראינה לרוסיה בדרכי שלום "קרובים לנקודת האל חזור" וכי "המצב קרוב מאוד למלחמה כוללת", כהגדרתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, פורושנקו אמר לעיתונאים בבריסל כי הוא מקווה שהפגישה ביום שני בין נציגי קייב, מוסקבה והאיחוד האירופי תוביל להפסקת אש.

מוקדם יותר התייחסו בעלי התפקידים החדשים באיחוד האירופי בעיקר למתיחות עם רוסיה. נשיא המועצה האירופית החדש, ראש ממשלת פולין דונלד טוסק, אמר כי "נדרשת עמדה אמיצה אך לא רדיקלית בעניין אוקראינה". הוא ציין כי המטרה הסופית היא שלום בין המדינות.

גם שרת החוץ החדשה של האיחוד, פדריקה מוגריני, התייחסה לסכסוך עם רוסיה. "בעוד אנו עובדים על סנקציות חדשות, עלינו להשאיר פתוחה גם את הדרך הדיפלומטית", אמרה.

מנגד, נשיאת ליטא דליה גריבאוסקאיטה סבורה כי רוסיה ואירופה כבר נמצאות במצב מלחמה. "יש מלחמה בפועל בין רוסיה לאוקראינה, ולמעשה עם כל אירופה", אמרה נשיאת ליטא, החברה באיחוד האירופי.