דיווח: "ישראל הזהירה שדאעש יפגע באפיפיור"

עיתון איטלקי מדווח כי גורמי מודיעין בישראל העבירו לוותיקן אזהרה שלפיה ארגון "המדינה האסלאמית" מתכנן לפגוע באפיפיור. "הם רואים בו את הנציג הגדול ביותר של הנצרות, שהיא כפירה בעיניהם", אמרו הגורמים. בוותיקן מכחישים

מטרה לדאעש? האפיפיור (AP)

העיתון האיטלקי "איל טמפו" דיווח כי מקורות ישראלים הזהירו בתקופה האחרונה את הוותיקן כי האפיפיור פרנציסקוס סומן כמטרה מועדפת לפגיעה על ידי ארגון דאעש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בארגון, שזעזע את העולם במעשי הרצח ועריפות הראשים האכזריות ברחבי עירק וסוריה, סימנו את מנהיג העולם הנוצרי-קתולי כמטרה. "הם רואים בו את הנציג הכי חשוב של הדת הנוצרית, שהיא כפירה בעיניהם", ציינו גורמי המודיעין הישראלים.

מוסד האפיפיורות היווה מאז ומעולם מטרה נחשקת לארגוני טרור. עבור דאע''ש, שצבר כוח ולא מעט כותרות בשנה האחרונה, פגיעה שכזו תהיה הישג במאמציו להקמתה מחדש של אימפריה מוסלמית על פני אירופה, אפריקה ואסיה.

בדך לותיקן? אנשי דאעש (AP)

על אף שאיום כזה לא זוהה על ידי המודיעין באיטליה, אזהרת טרור הוכרזה ברחבי המדינה על ידי השלטונות. מדוברות הוותיקן נמסר כי לפי שעה "אין דאגה אמיתית לבטחון האפיפיור". במדינה הקטנה בעולם הדגישו כי לא ידוע להם על כוונה מיוחדת לפגוע בפרנציסקוס שמונה לתפקידו לפני כשנה וחצי.