דיווח: אלפי חיילים רוסים פלשו לאוקראינה

גורם בכיר בממשלת בריטניה אמר לרשת CNN כי קרוב ל-5,000 חיילים רוסים חצו את הגבול בין המדינות ונמצאים כעת בשטחה של אוקראינה. לטענת הבכיר הבריטי, מעבר לגבול ממתינים 20 אלף חיילים נוספים לפקודה. פוטין מזהיר מפני תגובה של המערב: "לא כדאי למדינות אחרות להתעמת איתנו"

20 אלף ממתינים מעבר לגבול. ארכיון (AP)

כחצי שנה לאחר סיפוח חצי האי קרים למוסקבה ואחרי הדיווחים בשבועות האחרונים על פלישה של כוחות רוסיים למזרח אוקראינה, טוען הלילה (שבת) גורם בממשלת בריטניה כי כוחות גדולים של צבא רוסיה פלשו למדינה. הגורם הוסיף כי עשרות אלפי חיילים רוסים התמקמו בסמוך לגבול בין המדינות וממתינים לפקודה מהקרמלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הדיווח ברשת CNN, בין 4,000 ל-5,000 חיילים מצבא רוסיה כבר חצו את גבול רוסיה-אוקראינה וכבר נמצאים בלב השטח האוקראיני. הדיווח מגיע לאחר שבכיר אמריקני אמר מוקדם יותר השבוע כי המספר קטן בהרבה - כ-1,000 חיילים רוסים שפלשו לשטח שבשליטת קייב.

לטענת הגורם הבריטי, הכוחות הרוסיים משתתפים בקרבות באזור הערים לוהנסק ודונייצק. הוא הוסיף כי לאלפי החיילים הרוסים שכבר נמצאים על אדמת אוקראינה עשויים להצטרף כוחות נוספים מבין 20 אלף החיילים הממתינים מעבר לגבול.

"נהדוף כל תוקפנות". פוטין בגבול אוקראינה (רויטרס)

פוטין: "מוכנים להדוף כל תוקפנות"

שעות ספורות לאחר הדיווח על הפלישה המאסיבית לאוקראינה, שיגר נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, מסר מאיים לארצות הברית ואירופה. "אני רוצה להזכיר שרוסיה היא אחת המדינות הגרעיניות החזקות ביותר", אמר פוטין בריאיון לסוכנות הידיעות הרוסית איטר-טאס. "זוהי מציאות, לא רק מילים".

בהמשך הריאיון פוטין המשיך בקו התקיף נגד מדינות המערב. "אנחנו תמיד צריכים להיות מוכנים להדוף כל תוקפנות נגד רוסיה", טען הנשיא הרוסי. "אויבים פוטנציאליים צריכים להיות מודעים כי עדיף להם שלא ייכנסו לעימות מזוין כלשהו מול רוסיה".