ראש ממשלת בריטניה עמד ונאם - וצייר לעצמו שפם

דייויד קמרון התייחס לאיום הטרור הנשקף מצד ארגון דאעש, וברגע של חוסר תשומת לב מרח דיו על שפתו העליונה. קמרון נותר עם סימן שחור על פניו עד לתום מסיבת העיתונאים, שנותרו מבולבלים ומשועשעים

רגע מביך לראש ממשלת בריטניה: דייויד קמרון הצהיר היום (שישי) על דרכי פעולה חדשות שנועדו למנוע את הצטרפותם של בריטים נוספים לארגון דאעש. במשך כ-20 דקות הצליח קמרון להעביר את המסר בצורה יעילה ותקיפה, אך רגע אחד של חוסר תשומת לב הכתים את נאומו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעה שנשאל על ידי אחד העיתונאים על העלאת רמת הכוננות בבריטניה מחשש למתקפת טרור מצד דאעש, שתה קמרון מכוס המים וניגב את שפתו העליונה בעזרת אצבעותיו. קמרון לא הבחין כי אצבעותיו התלכלכו בדיו, ועל שפתו נותר סימן מבלבל. 

ראש הממשלה לא הבחין בסימן, שהפריע לחלק מהעיתונאים לסקר את מסיבת העיתונאים כסדרה, והמשיך לנאום ולהזהיר מפני האסלאם הקיצוני. חלק מהכתבים טענו לאחר מכן כי הסימן על שפתו של קמרון היה "מבלבל" ודמה למבוכה מהסדרה "מר בין" או "סיינפלד".

קודם לכן הצהיר קמרון כי רצח העיתונאי ג'יימס פולי הוא "עדות ברורה" לאיום הנשקף לבריטניה ממעשי דאעש. "כולנו הזעזענו מהמעשה ומהקול הבריטי של הטרוריסט. הרצון ליצור ח'ליפות קיצונית בלב סוריה ועירק היא איום גדול לנו", הוסיף ראש הממשלה, שהדגיש כי יעביר חקיקה שתקשה על בריטים לטוס לסוריה ועירק על מנת להצטרף לארגון הטרור.