בגלל האסונות: מלזיה איירליינס תפטר 6,000 עובדים

עוד טלטלה בחברת התעופה הכי חסרת מזל בעולם: מלזיה איירליינס תפטר 6,000 עובדים, תחליף מנכ"ל ותשנה את שמה כדי לנסות להיחלץ מההפסדים שנגרמים לה בשל האסונות שפקדו אותה. שני מטוסי החברה התרסקו השנה - אחד נעלם באוקיינוס ואחד יורט על ידי טיל באוקראינה

בצרות. מטוס מלזיה איירליינס (AP)

אחרי ההתרסקויות - גם החברה מתרסקת: חברת התעופה הלאומית של מלזיה, מלזיה איירליינס, הודיעה כי תפטר 6,000 מעובדיה - זאת בעקבות הפסדים כלכליים כבדים שנגרמו לה בגלל שני האסונות שריסקו את מטוסי החברה בשנה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החברה מפסידה כסף כבר שישה רבעונים ברציפות, ועל פי ההערכות ההפסדים שלה צפויים להימשך בשל הפגיעה במוניטין שלה. בנוסף, צפויה החברה להחליף את המנכ"ל ואפילו לשנות את שמה - הכול במסגרת מיתוג מחדש שנועד להשיב את אמון הציבור בחברה. מוקדם יותר, בעקבות ההודעה על הזעזוע בחברה, הופסק המסחר במניותיה.

החיפושים באוקיינוס אחר המטוס (AP)

לפני כחצי שנה היכה במלזיה האסון הראשון - מטוס 777 שהמריא מבירת מלזיה קואלה לומפור לכיוון בייג'ינג שבסין שב על עקבותיו מסיבה לא ברורה, וככל הנראה התרסק במקום לא ידוע באוקיינוס ההודי. מקום הימצאו של המטוס ושל 239 הנוסעים ואנשי הצוות הפך לאחת התעלומות הגדולות בתולדות התעופה. רוב הנוסעים היו אזרחים סינים.

באסון השני לפני כחודש וחצי נספו 295 נוסעים ואנשי צוות, כשהמטוס המלזי, גם הוא מדגם בואינג 777, התרסק באזור הגבול בין אוקראינה לרוסיה. ככל הנראה, טיל קרקע אוויר פגע במטוס. הממשל בקייב האשים במעשה את רוסיה ותומכיה הבדלנים במזרח אוקראינה, ברוסיה דחו את הטענות והאשימו את אוקראינה.

זירת ההתרסקות באוקראינה (רויטרס)

מדובר בטיסה שהמריאה מאמסטרדם שבהולנד לקואלה לומפור, וחצתה את המרחב האווירי של אוקראינה. רוב הנוסעים היו אזרחים הולנדים, ובין השאר נהרג גם איתמר אבנון, אזרח ישראלי המתגורר בהולנד.