הקומיקאית ג'ואן ריברס מתה בגיל 81

לאחר עשרות שנים של קריירה מצליחה הלכה לעולמה הקומיקאית היהודיה-אמריקנית ג'ואן ריבס. היא אושפזה לפני ימים אחדים בבית החולים בעקבות ניתוח בגרונה - שהסתבך. עבור אמריקנים רבים, תיזכר ריברס בזכות חוש ההומר העוקצני שלה ותכניות האירוח שהגישה לאורך השנים

ג'ואן ריבס מתה בגיל 81 (AP)

הקומיקאית האמריקנית ג'ואן ריברס הלכה לעולמה הערב (חמישי) בבית החולים "הר סיני" בניו יורק, שבו אושפזה לאחר שהפסיקה לנשום במהלך ניתוח שעברה בגרונה ומצבה הוגדר קריטי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריברס נולדה למשפחה יהודית בשם ג'ואן אלכסנדרה מולינסקי ב-8 ביוני 1933. היא פרצה לתודעה הציבורית בארצות הברית בשנת 1965 כשהתארחה בתכנית הלילה של ג'וני קרסון. במהלך הופעתה בתכניתו של קרסון, הפגינה ריברס את יכולותיה הקומיות. בדרך כלל נהגה ריברס להתבדח בתכנית על חשבונם של סלבריטאים מהוליווד ועל הניתוחים הפלסטיים שעברה.

תמכה בישראל. ריברס

בשנת 1986 קיבלה ריברס תכנית לייט נייט משלה שנכשלה וירדה מהמסך כעבור זמן קצר. לאחר מכן המשיכה ריברס להנחות תכנית חדשה בשם "המופע של ג'ואן ריברס", שאף זכתה בפרס האמי בקטגוריית תכנית האירוח הטובה ביותר.

צפו: ריברס תומכת בישראל במהלך מבצע "צוק איתן"

הקומיקאית האמריקנית כתבה במהלך חייה 12 ספרי זכרונות וקומיקס. פעמים רבות היא ספגה ביקורת קשה בתקשורת האמריקנית על חוש ההומור העוקצני המאפיין אותה.

ריברס בימי צעירותה (AP)

ריברס עלתה לכותרות בישראל ובעולם במהלך מבצע "צוק איתן", כשהתבטאה בנחרצות ובחריפות בעד הפעולה הצבאית ברצועת עזה ונגד הפלסטינים. "אם ניו ג'רזי הייתה משגרת טילים לניו יורק, היינו מוחקים אותם", אמרה ריברס לצלם פפראצי בנמל התעופה של לוס אנג'לס.

בתקופה האחרונה היא הנחתה והפיקה את תכנית היוטיוב שלה "במיטה עם ג'ואן", בה העלתה תכנים שבועיים על חייה האישיים. עד אשפוזה בבית החולים, התגוררה ריברס יחד עם בתה ונכדה בביתם במליבו שבקליפורניה.