צפו: למה קשרה את עצמה בת ה-91 לעץ?

סלילת כביש באוסטרליה עוררה את זעמן של שתי סבתות חביבות ושומרות חוק, שהפגינו ואף כבלו את עצמן לעץ שאמור להיכרת. "כל חיי צייתתי לחוק, אבל הרגשתי שאני חייבת לפעול ולמחות", אמרה אחת המפגינות, סבתא לשלושה בת 91. המשטרה טענה כי המחאה נוהלה באופן "מתורבת להפליא"

מחאה ללא גיל: איזבל מקנזי, סבתא לשלושה בת 91 מוויקטוריה שבאוסטרליה, אזרחית שומרת חוק כבר עשרות שנים, החליטה לצאת היום (שלישי) מביתה ולהפגין נגד כריתת עצים. מקנזי וחברתה הלן לורס כבלו עצמן לעץ גומי במשך שעות, במטרה למחות על הרחבת כביש באזור שבו הן מתגוררות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הסבתא הלוחמת, מאות עצים - חלקם בני 600 שנה - צפויים להיכרת עבור הרחבת הכביש לעיר בואנגור. "בכל חיי צייתתי לחוק, אבל בגלל הנזק העצום והמסוכן הרגשתי שאני חייבת לפעול". המשטרה אמרה כי המחאה הייתה "מתורבתת ונעימה".

מספר מפגינים נוספים הגיעו למקום על מנת להביע תמיכה במקנזי ולורס והניפו שלטים. גם חלק מהעוברים והשבים שמו לב למחאה, נופפו מהמכוניות וצפרו - ואף עצרו לשוחח עם האקטיביסטיות המבוגרות. אוטובוס של תיירים שעבר במקום עצר ועזר למחאה על ידי הנפת שלטים.

השתיים שחררו את עצמן לאחר מספר שעות וטענו כי הצליחו במשימה וגרמו להעלאת המודעות לחשיבות השמירה על העצים העתיקים: "המסר שלנו נשמע בקול ברור".

החברה הסוללת את הכביש אמרה בתגובה כי תפעל לצמצם את הנזק הסביבתי: "אנחנו בונים מסביב לחלק מהעצים או מזיזים אותם, אבל בחלק מהמקרים זה בלתי נמנע". הנהלת החברה הודיעה כי תשתול 12 אלף עצים ו-50 אלף שתילים כשהבנייה תסתיים.