פוטין יתייצב היום מול המצלמות?

השמועות על מותו היו מוקדמות? הנשיא הרוסי, שנעדר מעין הציבור כבר עשרה ימים, צפוי להיפגש היום עם עמיתו מקירגיזסטן מול המצלמות. לאחרונה דווח כי חלה התדרדרות במצבו של פוטין, אך הקרמלין הכחיש את השמועות - כמו גם את הטענה לפיה לפוטין נולד בן בשוויץ

לאן הוא נעלם? פוטין (רויטרס)

תעלומת פוטין תיפתר? הנשיא הרוסי שלא הופיע בציבור כבר עשרה ימים צפוי להיפגש היום (שני) לעיני המצלמות עם נשיא קירגיזסטן - ובכך להפריך את השמועות על מותו או מחלתו. דובר הקרמלין, שהכחיש באופן רצוף את הדיווחים על מחלה פתאומית של המנהיג הרוסי, הודיע כי הפגישה תיערך כמתוכנן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאז ה-5 במרס בוטלו כל הופעותיו הפומביות של פוטין בן ה-62, בהן פגישות עם מנהיגי קזחסטן ובלרוס: בקרמלין טענו כי פוטין "עובד כרגיל", אך בארצו וברחבי אירופה נפוצו שמועות רבות על מצבו - ביניהן דיווחים כי בת זוגו ילדה ורמיזות להתדרדרות במצבו הרפואי. הפגישה היום בסנט פטרסבורג צפויה לפזר מעט מערפל הקרב ששורר סביב המנהיג.

כלי התקשורת בשוויץ ממשיכים לדווח בעקשנות כי אלינה קבאייווה, מתעמלת לשעבר ואהובתו לכאורה של פוטין, ילדה את בתם המשותפת בבית חולים בלוגאנו. נציגיו של פוטין הכחישו מספר פעמים את הדיווחים על קשר רומנטי בין השניים. במקביל, אתמול דווח בעיתון אוסטרי כי אורתופד מומחה מווינה נקרא למוסקווה על מנת לטפל בנשיא רוסיה, הסובל מבעיות גב.

ילדה? חברתו לכאורה של פוטין (רויטרס)

באוקראינה חגגו את "מות" פוטין

אמש שודר בטלויזיה הרוסית ריאיון שהוקלט מראש עם פוטין, ובו אמר כי רוסיה הייתה נכונה להשתמש ביכולותיה הגרעיניות כדי להבטיח את סיפוח חצי האי קרים במהלך המלחמה באוקראינה - אך לא נאלצה לעשות זאת. לא דווח מתי הוקלט הריאיון, ועל כן השמועות הטורדניות לא נגוזו.

באוקראינה השכנה-יריבה הפגינו פעילים רבים סמוך לשגרירות הרוסית, ואף הקימו "קבר" מדומה עם תמונתו של פוטין. חלק מהמפגינים פתחו בקבוקי שמפניה והתיזו אותם על המצבה, בזמן שאחרים הניחו זרים ובקבוקי וודקה לצד האנדרטה המאולתרת.