עבודה מסוכנת: איש טלוויזיה נהרג מאש שוטרים במהלך צילומים

דיון ברייס, מקליט קול בתכנית שעוקבת אחרי פעילות המשטרה בארה"ב, נורה למוות מקליע טועה של שוטר. גם השודד אותו תיעד נהרג בתקרית, למרות שלא נשא נשק קטלני

עבודה בטלוויזיה, מתברר, עלולה להיות גם קטלנית: איש צוות תכנית הטלוויזיה האמריקנית COPS נורה אמש (רביעי) למוות על ידי שוטר במהלך צילומים לפרק שעקב אחר יחידת משטרה שניסתה למנוע שוד במסעדת מזון מהיר באומהה, נברסקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התכנית הוותיקה עוקבת אחר פעולות המשטרה באופן קבוע. שני אנשי צוות התכנית נכנסו למסעדת המזון המהיר בו התרחש השוד עם השוטרים. ביניהם היה מקליט הקול ברייס דיון בן ה-38. הוא לבש אפוד מגן, כפי שדורשים הנהלים.

יחד עם השוטרים הוא זינק קדימה, משאיר את הצלם מאחור. החשוד החל לברוח פנה לכיוון הדלת, למקום בו עמד ברייס. השוטרים החלו לרדוף אחריו ואחד מהם ירה לעבר החשוד. הכדור החטיא את השודד, עבר ברווח שבין האפוד לזרועו של ברייס וחדר לחזהו. איש הקול המתמוטט ומת כעבור זמן קצר. 

סערה במשטרה

החשוד בשוד, קורטז וושינגטון בן ה-32, נורה גם הוא ומת מפצעיו. המשטרה המקומית נאלצת כעת לספק הסברים לציבור, אחרי שהתברר שהחשוד בשוד אפילו לא היה חמוש בנשק קטלני, אלא באקדח אוויר. 

מפקד כוח המשטרה הגן על פעולות השוטרים ואמר שאנשיו פעלו על פי הנהלים. הוא ציין שהשוטרים מתייחסים למותו של ברייס כאילו אחד מאנשי המשטרה הלך לעולמו.

התכנית COPS של רשת FOX מציגה כבר שנים את פעילות המשטרה ב-140 ערים ברחבי ארה"ב. ברייס עבד בתכנית במשך שבע שנים. מפיק התכנית מורגן לנגלי הביע צער על הטרגדיה אך טען שאין לו שום כוונה להפסיק את התכנית.

ב-2010 התכנית כמעט בוטלה כאשר צוות התלווה ליחידת שוטרים בדטרויט. הצוות הגיע לחלץ ילדה בת 7 מידי חוטפים, אך היא נורתה ומתה מאש השוטרים שטענו כי צוות הטלוויזיה הפריע להם או גרם להם להתנהג ביתר להט.