ניגריה: 200 נערות חולצו משבי בוקו חראם

הצבא הניגרי הכריז כי הצליח לשחרר 200 נערות ו-93 שהוחזקו בשבי על ידי אנשי ארגון הטרור בוקו חראם. בצבא הבהירו כי המשוחררות אינן תלמידות חטיבת הביניים מצ'יבוק שנחטפו לפני שנה

הנערות שנחטפו לפני שנה (sky news)

תעלומת התלמידות הניגריות נמשכת: צבא ניגריה הודיע כי שיחרר 200 ילדות ו-93 נשים במהלך מבצע צבאי נגד מעוזים של ארגון הטרור בוקו חראם. השבויות שוחררו באזור סמוך ליער סמביסה, ובתחילה קיוו כי מדובר בתלמידות שנחטפו מאזור צ'יבוק בשנה שעברה - אך דובר צבא ניגריה הודיע לאחר זמן קצר כי הנערות ששוחררו אינן התלמידות שנחטפו מצ'יבוק לפני שנה וגורלן עדיין אינו ידוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההערכות, התלמידות מצ'יבוק מוחזקות ביער הנמצא במרחק של כמאה קילומטרים מהעיר, אך מל"טים אמריקנים שהוטסו באזור לא הצליחו לאתר אותם. הנערות ששוחררו ייבדקו וייחקרו, על מנת לקבוע האם נחטפו או אולצו להינשא ללוחמי בוקו חראם. חלקן אף נפצעו במהלך מבצע השחרור.

מקור מודיעין אמר כי הנערות "מתרגשות לגבי החופש שלהן - עכשיו נותר לנו לקבוע האם הן הנשים של ארגון בוקו חראם, מאיפה הן במקור, כמה הזמן הן היו במחנות הטרור והאם יש להן ילדים".

מישל אובמה, ארכיון (רויטרס)

בחודש אפריל בשנה שעברה נחטפו למעלה מ-200 תלמידות בבית הספר בניגריה בידי ארגון הטרור האסלאמי, שפירוש שמו הוא "חינוך מערבי הוא חטא". באותם ימים התפתחה מחאה עולמית הקוראת לשחרורם. נשים רבות ומשפיעות הופיעו כשהן מחזיקות שלט שעליו נכתב "החזירו את הנערות".

ארגון הטרור הרצחני בוקו חראם, שלאחרונה נשבע אמונים לדאע"ש, אמר כי בכוונתו להחזיק בנערות עד שאנשיו הכלואים בבתי הסוהר במדינה ישוחררו. גם מספר מקרים קודמים דווח על שחרור הנערות - אך הדבר התגלה כדיווח כזב.