קמרון קורץ ליהודים בארצו לפני הבחירות: "לישראל הזכות להגן על עצמה"

ראש ממשלת בריטניה ביטא היום מסרים שאינם משתמעים לשתי פנים לקראת הבחירות לראשות ממשלת בריטניה בשבוע הבא: בריאיון למגזין "ג'ואיש כרוניקל" התייחס קמרון לפעולות צה"ל במבצע "צוק איתן" ואמר כי לישראל הזכות להגן על עצמה. המועמד היהודי שמולו, אד מיליבנד, תקף אותו בימי המבצע על שהגיב "לאט" לפעולות ישראל בעזה

קמרון עם נתניהו. ארכיון (עמוס בן גרשום, לע"מ)

עומד איתן לצד ישראל: 9 חודשים אחרי הביקורת הבינלאומית הנרחבת על פעולות צה"ל ברצועת עזה במהלך מבצע "צוק איתן" ושבוע בלבד לפני הבחירות במדינתו, מתייצב היום ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון לצדה של ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לישראל הייתה הזכות המלאה להגן על עצמה מול המתקפות חסרות ההבחנה של חמאס על אזרחיה", אמר היום (שלישי) קמרון והדגיש: "היה הבדל בין השימוש של ישראל בנשק כדי להגן על אזרחים לבין השימוש של חמאס בנשק, שנועד להגן על אמצעי הנשק שלו".

"כראש ממשלה, אני שם את עצמי בנעליים של אזרחי ישראל שרוצים שלום אבל נאלצים לחיות תחת מתקפות בלתי נסלחות, וזו הסיבה שלישראל יש את הזכות לנקוט באמצעים הדרושים להגנה עליהם", הוסיף ראש הממשלה הבריטי, שקורץ ליהודים במדינתו שבוע לפני הבחירות במדינה שמסתמנות כצמודות.

המועמד שמבקש לרשת את קמרון בתפקיד, אד מיליבנד היהודי העומד בראש מפלגת הלייבור, תקף את קמרון במהלך "צוק איתן" וביקר את תגובתו ה"איטית" למתקפות שישראל ביצעה כלפי מטרות אזרחיות ברצועת עזה.