תיעוד דרמטי של רעש האדמה: תושבים נמלטים על נפשם בטיבט

רעידת האדמה העוצמתית שהובילה לאסון ההומנטירי בנפאל הכתה בעיקר באזור הבירה קטמנדו, אך תוצאותיה הורגשו גם בחלקים נרחבים יותר. סרטון חדש שפורסם כעת וצולם באמצעות טלפון סלולרי, ממחיש את רגעי הפאניקה כשהאדמה רעדה בנקודת הגבול עם טיבט

בעוד בנפאל ממשיכים כוחות החילוץ במאמצים לאתר לכודים נוספים, סרטון חדש חושף את עוצמת הנזק שגרמה רעידת האדמה: בתמונות שצולמו על ידי אזרחים בגבול המדינה עם טיבט, נראית המפולת בהרים - במרחק מאות קילומטרים ממוקד הרעש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראים אזרחים נפאלים וסינים נמלטים על נפשם בזמן שהאדמה החלה לרעוד בנקודת הבידוק בגבול טיבט-נפאל. בעקבות רעש האדמה החלו סלעי ענק לקרוס בגבול - דבר שהוביל להיסטריה ופאניקה בקרב הנוכחים במקום.

מפולת הסלעים בנקודת הבידוק (רויטרס)

מדובר בסרטון חריג מאחר ומרבית הסרטונים שפורסמו עד כה תיעדו את רגעי הדרמה בעיקר באזור קטמנדו. התיעוד הנוכחי מוכיח עד כמה רעש האדמה היה חזק וכי עוצמתו הורגשה באזורים נרחבים, גם במדינות השכנות.

רגעי האימה בגבול טיבט (רויטרס)

במקביל ממשיכים הצוותים בנפאל לחלץ עוד ועוד גופות מתוך ההריסות במבנים שקרסו ברעידת האדמה. עד כה עלה מניין ההרוגים באסון הטבע ליותר מ-5,000 ועל פי ראש הממשלה הנפאלי, מספר ההרוגים עלול לחצות את קו ה-10,000.