ילד צרפתי בן 5 מת מצריבת מדוזה קובייתית בתאילנד: מה הסיכוי שתגיע גם לחופי הארץ?

צריבת המדוזה הקובייתית היא קטלנית במיוחד, ועוד הוכחה לכך התקבלה באתר נופש באי התיאלנדי קופנגן. המומחים מסבירים כי המדוזה היא אחד המינים הקטלניים בטבע: "צריבה שלה גורמת למוות וודאי תוך דקות". כך מתגוננים

מוות תוך דקות, המדוזה הקובייתית (AP)

אמש (שלישי) דווח כי ילד צרפתי בן 5 נהרג בסוף השבוע מצריבת קטלנית של מדוזה באתר נופש באי התאילנדי הפופולרי קו-פנגן. הילד נצרב על ידי מדוזה קובייתית, אשר נחשבת למדוזה הארסית ביותר בטבע ולאחד המינים הקטלניים ביותר הידועים לאדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש ביום שבת האחרון בזמן שהילד שהה עם משפחתו בחופשה באי התאילנדי. על פי הדיווחים בכלי התקשורת התאילנדים בן ה-5 מת דקות ספורות לאחר הצריבה בזמן שהיה בדרכו לבית החולים.

נפוצה בעיקר באוקיינוס השקט

הדס לובינבסקי, חוקרת מהמכון לחקר הימים והאגמים, מסבירה כי המדוזה הקובייתית נפוצה בעיקר באוקיינוס השקט. "מקור שמה של המדוזה הקטלנית הוא בצורה הקובייתית. מדובר במדוזות קטלניות ביותר שצריבה שלהן גורמת למוות וודאי תוך דקות ספורות".

"בעונות בהן המדוזה קרובה לחופי אוסטרליה המתרחצים פשוט לא נכנסים למים", מפרטת החוקרת ומוסיפה כי ברוב החופים אליהם מגיעה המדוזה יש נוגדן שהזרקתו מצילה ממוות.

לובינבסקי מציינת כי לפני כמה שנים התקבל דיווח לפיו מדוזה כזו נצפתה במפרץ אילת,  אך דיווח זה לא אומת. "באופן עקרוני קיים סיכוי קלוש שמדוזה קובייתית תגיע לחופי הארץ באמצעות הצמדות לכלי שיט, אך מדובר באפשרות תיאורטית בלבד".