6 שנים לאחר מתקפת הטרור, נחנך בית חב"ד המחודש במומבאי

בטקס שמח וחגיגי נחנך במומבאי בית חב"ד המחודש, כשרק שתיים מקומותיו משמשות עדות למתקפת הדמים הרצחנית שבוצעה במקום לפני 6 שנים. בעתיד צפוי להיפתח במקום גם מוזיאון יהודי שישמש גם להנצחת בני הזוג רבקה וגבריאל הולצברג ז"ל, שנרצחו במתקפה. "המסר שלנו הוא שהאור גובר על החושך", אמר המנהל החדש

"האור גובר על החושך", חנוכת המשכן המחודש (דוברות חב"ד)

שש שנים לאחר מתקפת הדמים במומבאי, שבה נרצחו 166 בני אדם ומאות נפצעו, נפתח היום (ג') מחדש בית חב"ד בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הנקבים שהותירו הקליעים בין כתלי המבנה מכסים כעת שכבות עבות של טיח, וגם החדרים כבר שופצו. את הזכר היחיד לאירוע הנורא ההוא מנציחות רק התמונות התלויות על קירות המשכן המחודש, שמזכירות ברמז איך היה שם פעם. מבין התמונות ניבטים גם פניהם של בני הזוג רבקה וגבריאל הולצברג, שני שלוחי חב"ד שקיפחו את חייהם במקום שבו הקדישו אותם.

באירוע חנוכת המבנה המחודש השתתפו שלוחי חב"ד רבים מכל העולם, ביניהם גם הרב ישראל קוזלובסקי, שמנהל כיום את מרכז חב"ד המחודש במומבאי, שם צפוי בהמשך להיחנך מוזיאון יהודי שישמש גם אתר זיכרון להרוגי המתקפה בהשקעה של 2.5 מיליון דולרים. "היום כשאנו מביטים לעבר העתיד, המסר שלנו הוא בעקביות ובאמונה הבלתי מעורערת בכוחו של האור על החושך", אמר הרב קוזלובסקי במעמד חנוכת הבית. "אנו לא מקימים היום משכן חדש, אלא שבים לזה הישן כדי להמשיך במפעלנו ולגדול עוד".

בני הזוג הולצברג ז"ל, ארכיון (חדשות 2)

בתהליך השיפוץ הוחלט להותיר שתיים מקומות הבניין כפי שהיו, כשהן נושאות את סימני הירי והשריפה. אחת הקומות תשמש לפרויקט מיוחד שבו ילמדו המבקרים את שבע מצוות בני נוח, מתוך אמונה שאירוע נורא שכזה לא יישנה בעתיד, בעוד שהקומה השנייה, אשר שימשה את זוג השלוחים המנוח למגורים, תהפוך למרכז מבקרים.