דוח מזעזע מסעיר את בריטניה: עיר אחת, 1,400 ילדים מנוצלים מינית

במשך 16 שנה עברו ילדים וילדות בעיר אחת בצפון בריטניה מסכת התעללות קשה: אונס קבוצתי, מכות, איומים וסחר. עכשיו דוח חדש חושף את מימדי הזוועה ומסעיר את אזרחי הממלכה, שתוהים וזועמים: איפה היו הרשויות?

דוח מזעזע מסעיר את בריטניה. אילוסטרציה (רויטרס)

שערוריית ניצול מיני רחבת היקף מסעירה את הממלכה הבריטית: דוח חדש חושף היום (שלישי) כי לפחות 1,400 לדים נפלו קורבן לתקיפות מיניות חמורות בעיר אחת בצפון המדינה במהלך 16 השנים האחרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהנתונים עולה כי בין 1997-2013  נאנסו, הוכו ונסחרו ילדים וילדות מהעיר רוטרהאם, עיר המונה 250,000 תושבים.

הדוח המזעזע מתאר את החוויות הקשות במיוחד שהקטינים, לחלק מהם טרם מלאו 11 שנים, נאלצו לעבור. "היו מקרים ששפכו על ילדים נפט ואיימו לשרוף אותם, מקרים שאיימו עליהם באמצעות אקדחים. את חלק מהם הכריחו לצפות במקרי אונס אלימים והזהירו ש'הם יהיו הבאים בתור'", מספרת אלקסיס ג'יי, מחברת הדוח.

"אחד הקטינים הדגיש כי אונס קבוצתי היה חלק מהשגרה עבור הילדים שגדלו ברוטרהאם", ", הוסיפה ג'יי, שמתחה ביקורת חריפה על התנהלות גורמי המשטרה והרווחה בעיר, שלא פעלו כדי להגן על הילדים ולהעניש את הפושעים. בעקבות הדוח הודיע ראש המועצה רוג'ר סטון על התפטרותו. "אני לוקח אחריות על הכשלים ההיסטוריים", הסביר סטון, שעמד בראש המועצה מאז שנת 2003.

במסגרת הדוח התברר כי במהלך השנים נערכו מספר חקירות משטרתיות בעקבות התלונות. קצינים בכירים וגורמי רווחה אומנם החלו לבדוק את הנושא, אך סברו כי היקף התופעה עליה דווח "מוגזם". "לרשויות המעורבות יש המון תשובות לתת", סיכמה ג'יי.