הלוחם הישראלי שגייס את הוליווד

נאום פרו-ישראלי של סרן במיל' אוהד אלחלו, לוחם צה"ל שהשתתף ב"צוק איתן" ובשני המבצעים בעזה שלפניו, הפך לתופעת רשת בארה"ב כשהוא הופץ בקרב תומכי ישראל באמריקה, והלוחם הישראלי הוזמן למספר תכניות אירוח בארה"ב להסביר את עמדת ישראל לאמריקנים. במקביל, עצומה של 200 מכוכבי הוליווד קוראת לתמוך בישראל נגד החמאס

אוהד אלחלו, קצין מודיעין קרבי במיל', לומד בבוסטון בשנים האחרונות. בדיוק כמו בשני המבצעים הקודמים בעזה, גם במבצע "צוק איתן" הוא לבש מדים ונלחם בשביל ישראל. הפעם, כשחזר לארצות הברית, הוא כבר לקח על עצמו תפקיד חדש: מסביר ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"כבר נטלתי חלק בשלושה מבצעים ברצועת עזה, למרות שאני רק בן 24. בעימות הנוכחי איבדתי שניים מחברי. באחד מהמקרים ראיתי מחבל יורה רקטה ובורח מהזירה עם אמבולנס. ולא, מיותר לציין שלא ירינו לעבר האמבולנס", הוא סיפר לקהל יהודי אוהד בארצות הברית.

הסרטון שתיעד את ההרצאה של אוהד הפך לוויראלי ברשת ומאז הקצין כבר הפך למרואיין מבוקש בערוצי הטלוויזיה השונים בארצות הברית. לחדשות 2 Online הוא אומר שהדרך להסביר את ישראל לעולם היא לא רק לפנות למי שאוהד את ישראל, אלא לפנות באופן כללי למי שמחפש עתיד טוב יותר במזרח התיכון.

ולא רק אוהד: במגזינים העיקריים בארצות הברית מתפרסמת עצומת תמיכה בישראל, עליה חתומים 200 ממיטב הכוכבים של הוליווד. סילבסטר סטאלון, קלסי גרמר, סת' רוגן וארנולד שוורצנגר הם רק חלק מהחותמים.

מי שעומד מאחורי העצומה הזו, שכבר זכתה לפרסום באתרים רבים בעולם, הוא רן גפן וארגונו "קהילה יוצרת למען השלום". הארגון נאבק כבר זמן רב נגד החרם האמנותי על ישראל. המטרה של כל היוזמות הללו היא לשמור על דעת הקהל האוהדת לרוב בארצות הברית כלפי ישראל.