תעלומה: איך הגיעו גופות לחופי ארה"ב?

זה התחיל בשיחת טלפון למוקד המשטרה בפלורידה, על זוג גופות שנמצא במים, מזרחית למיאמי. זמן קצר לאחר מכן אותרו עוד שתי גופות – ולאחר מכן עוד שלוש. משמר החופים לא יודע מהי זהותן, מאחר ולא ידוע על סירה ששידרה אות מצוקה או על ספינת מהגרים שעברה במקום. "אנחנו רק יודעים שמצאנו גופות במצב רע", אומר קצין מקומי

תעלומה בחוף. אילוסטרציה (שלומי זיו)

זה לא סרט מתח: משמר החופים של ארה"ב מוצא עוד ועוד גופות סמוך לחופי פלורידה, ולרשויות עדיין אין מושג מיהם הנספים. עד כה אותרו ארבע גופות, וייתכן שעוד שלוש אותרו במים. בפלורידה טוענים כי לא ידוע להם על סירה שאבדה, ולא אותרה ספינת מהגרים שטבעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משמר החופים הודיע הלילה (שני) כי הוא ממשיך בחיפושים אחר גופות או אחר "בני אדם במצוקה" לאחר שארבע גופות אותרו במים מדרום לחופי פלורידה שבדרום מזרח ארה"ב. שתי גופות נמצאו צפות על המים כ-30 קילומטרים מצפון מזרח למיאמי, ולאחר מכן נמצאו עוד שתי גופות סמוך יותר לחוף.

ספינות ומסוקים משתתפים בחיפוש אחר גופות נוספות, והצוותים מדווחים כי ייתכן ואותרו במים עוד שלוש גופות. "המטרה העיקרית שלנו היא לוודא שאין במים מישהו שצריך עזרה", אמר מארק ברני, קצין במשמר החופים, והוסיף כי החיפושים נמשכו גם במהלך הלילה.

שלוש הגופות הנוספות אותרו באזור בו אותרו שתי הגופות הראשונות, ומטוס של חיל הים מכווין ספינות של משמר החופים למקום. לא אותרה שום סירה השייכת לקורבנות, ולמרות שהאזור משמש לעתים להברחת מסתננים מקובה וממדינות אחרות באמריקה הלטינית לארה"ב - לא אותרה ספינה כזאת.

זהותם של הטובעים עדיין אינה ידועה, וברני אמר לעיתון 'מיאמי הרלד' כי לא ברור כיצד הגופות הגיעו אל פני המים, מאיפה הן הגיעו או מהי זהותם של ההרוגים. "כל מה שאנחנו יודעים זה שמדובר בגופות במצב גרוע, כאילו שהן היו במים זמן מה", אמר ברני והוסיף ששני צמדי הגופות נמצאו במרחק של שלושה קילומטרים האחת מהשנייה.