ישראלים במוקד רעש האדמה: "מבהיל"

נאפה ואלי שבמדינת קליפורניה בארה"ב ידועה ביקבים הרבים שבה. היקבים ספגו היום נזקים כבדים כתוצאה מרעש האדמה. "המון חביות נפלו, בקבוקים נשברו – ודווקא השבוע התחיל הבציר", סיפרו לחדשות 2 Online ישראלים העובדים בתעשיית היין המקומית. "רצנו לחדר של הילדים, הרמנו אותם, ויצאנו לרחוב. זה מבהיל מאוד"

אחד היקבים בנאפה ואלי, היום (המייל האדום)

"האדמה רועדת, אתה זז מצד לצד ולא מבין מה קורה": רעש האדמה שאירע היום (ראשון) במדינת קליפורניה שבארצות הברית, הפחיד תושבים רבים ברחבי המדינה, ובהם גם דנה ומעיין, בני זוג ישראלים שעברו להתגורר בשנים האחרונות בנאפה ואלי שבעיר נאפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה קרה באזור 3:20 בלילה (שעון קליפורניה)", שיחזרה דנה בשיחה עם חדשות 2 Online. "הרבה דברים נשברו ונפלו, והתעוררנו מזה מיד. רצנו לחדר של הילדים - יש לנו ילד בן 4 ותינוק בן שנה - הרמנו אותם ויצאנו לרחוב. זה מבהיל מאוד".

על פי הדיווחים בארצות הברית הרעידה הייתה בעוצמה של 6.1 דרגות, וזמן קצר לאחר מכן הורגשה רעידת משנה נוספת. "בכל החדשות המקומיות אומרים שהרעידות נמשכו בין 15 ל-20 שניות, אבל זה הרגיש הרבה הרבה יותר", טענה דנה.

"הרבה דברים נשברו ונפלו". נאפה, היום (המייל האדום)

"המון חביות נפלו, בקבוקים נשברו"

האזור שבו מתגוררים דנה ומעיין הוא חבל יין, ומעיין הוא יינן במקצועו. "הנזק הכי משמעותי כאן זה ליקבים", ציינה דנה. "המון חביות נפלו, בקבוקים נשברו, מיכלים של יין נפגעו - ודווקא השבוע התחיל הבציר. זה הולך להיות נזק משמעותי לכל התעשייה כאן".

האזור שניזוק ברעידת האדמה אמנם מועד לפורענות, ובכל זאת התושבים לא רגילים למקרים חריגים כמו זה שאירע היום. "יש לנו פה זוג חברים שנמצאים בנאפה ואלי 30 שנה, והם אומרים שאף פעם הם לא חוו דבר כזה בעוצמה כזו", העידה דנה.

"תשתיות ניזוקו, הרבה מים ברחובות, בכל הסופרים ובכל המסעדות - הכל על הרצפה", היא המשיכה לתאר. "פרצו הרבה שריפות ונראה שאפילו הגשר המחבר בינינו לבין הכביש הראשי נפל בחלקו".