אירן טוענת: "הפלנו מל"ט ישראלי"‎

האם אירן סיכלה ריגול ישראלי מעל המתקן הגרעיני בנתנז? משמרות המהפכה של אירן הודיעו כי הצליחו להפיל מטוס ישראלי ללא טייס שחג מעל שמי אירן. "זוהי תוקפנות ישראלית וחציית קווים", נמסר מההודעה של אירן. עם זאת, אין להודעה שום אימות ויזואלי וגם לא ברור מתי התקרית אירעה

משמרות המהפכה של אירן טוענות היום (ראשון) כי הן הפילו מטוס ישראלי ללא טייס שטס מעל שמי אירן, באזור המתקן הגרעיני בנתנז. מההודעה לא ניתן להבין אם התקרית אירעה היום או בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו רואים בכך תוקפנות ישראלית וחציית קווים", נמסר בהודעת משמרות המהפכה של אירן שפורסמה היום ובה נטען כי אירן הצליחה לסכל את פעולת מטוס הריגול הישראלי שחג מעל שמי המתקן הגרעיני האירני.

בהודעה שפרסמו משמרות המהפכה, נכתב אף כי אירן שומרת לעצמה את הזכות להגיב לתוקפנות הישראלית באופן פרופורציונלי. חשוב לציין כי להודעה האירנית אין שום אימות ויזואלי. האירנים לא הציגו תמונות של מטוס הריגול שהופל על ידם לכאורה.

בשנת 2011 הצליחה אירן להפיל מטוס אמריקני ללא טייס, ובמקרה ההוא היא גם הציגה תמונות שהוכיחו את טענתה. גורם בכיר בוושינגטון חשף כי המל"ט החמקן שהופל היה במשימה מטעם סוכנות הביון המרכזית של ארה"ב, ה-CIA.

המקור הביע דאגה שהאירנים יגלו פרטים על הטכנולוגיה המתוחכמת של כלי הטיס החדשני וייערכו לסיכול משימות מודיעין נוספות. "למרות שכלי הטיס התרכז במשימה סודית מטעם ה-CIA, אנשי חיל האוויר האמריקני הם אלו שהפעילו אותו", אמר הבכיר שהעדיף להשאר בעילום שם בגלל האופי הסודי של הנושא.

המל"ט האמריקני שהופל ב-2011 (AP)

מוקדם יותר היום דווח בסוכנות הידיעות הרשמית של אירן "אירנא" כי המדינה ייצרה טילים ימיים חדשים לטווח קצר ומטוסים זעירים ללא טייס (מזל"טים). על פי הדיווח, הטילים שיוצרו יכולים להגיע למרחק של מאה קילומטרים, והם מסוגלים לפגוע במטרות ימיות.