בדרך לאליפות? חיזוק נוסף לדיוויד בלאט

לאחר שהתבשר כי השחקן הטוב בעולם לברון ג'יימס מצטרף אליו, מאמן מכבי תל אביב זוכה לתגבורת נוספת: קווין לאב, אולי הפאוור פורוורד הטוב בליגה, חתם בשורות קליבלנד. כעת הופך מאמן מכבי תל אביב לשעבר למועמד מוביל לאליפות

חיזוק מרשים, בלאט (רויטרס)

עוד לפני שאימן משחק אחד רשמי בליגת ה-NBA דיוויד בלאט הופך למועמד לאליפות: שבועות ספורים לאחר שהשחקן הטוב בעולם לברון ג׳יימס הודיע על ״חזרתו הביתה״ לקבוצה החדשה של המאמן הישראלי-אמריקני, מקבלת קליבלנד חיזוק נוסף - הפאוור פורוורד המצויין קווין לאב שמגיע בעסקת ענק ממינסוטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטרייד שבמסגרתו עובר לאב, אחד השחקנים הטובים בליגה לקאבלירס, יאלץ את הקבוצה מאוהיו להיפרד מהשחקן שנבחר ראשון בדראפט האחרון על ידם, אנדרו וויגנס הקנדי, כמו גם הבחירה הראשונה משנת 2013 אנתוני בנט. קליבלנד תמסור לקבוצה ממניאפוליס גם בחירת דראפט עתידית. מדובר במחיר כבד, אבל בכך היא הופכת למועמדת המובילה לזכות בטבעת האליפות.

בלאט, שזכה רק לפני חודשים ספורים בגביע היורוליג עם מכבי תל אביב, יוכל לרשום הישג היסטורי אם יצליח שנה אחת בלבד לאחר מכן לגרוף גם את התואר החשוב ביותר בכדורסל המקצועני. בריאיון לחדשות 2 אמר לאחרונה, ״מעולם לא אימנתי שחקן כמו לברון, אבל אני יודע לאמן קבוצה״.

לברון ולאב, מאחדים כוחות (רויטרס)

בכלי התקשורת האמריקניים, שם לא רגילים למאמנים שמגיעים מהיבשת הישנה, מטילים לא פעם ספק אם בלאט יצליח בעונתו הראשונה להוביל את קליבלנד המתחדשת ליעדים המפתיעים שהיא מציבה לעצמה כעת עם החתמתם של לברון ולאב. עם זאת בלאט גם זוכה ללא מעט פירגון, כשלא מעט עיתונאים מובילים תיארו אותו כמאמן שיצליח להתמודד עם הלחץ. כעת נותר להמתין ולראות כיצד יגרום לסוללת הכוכבים שנפרסה מולו להתחבר לכדי קבוצה.