שיקגו: מפגינים פרו פלסטינים מחו במהלך כנס תמיכה בישראל

נאומו של ראש עיריית שיקגו רם עמנואל הופרע על ידי מפגינים יהודים שקראו "הפסיקו את רצח הילדים" במהלך כנס התרמה למען תושבי הדרום. בכנס, בו השתתף גם שגריר ישראל לשעבר בארה"ב מייקל אורן, נאספו 8 מיליון דולרים לטובת התושבים

הדי הפיצוצים מעזה ממשיכים להישמע גם ברחבי העולם, והמחאה נגד ישראל מתפשטת במחוזות שונים. כנס תמיכה בישראל שהתקיים אמש (שישי) בשיקגו במעמד ראש העיר רם עמנואל, וכן שגריר ישראל לשעבר בארה"ב ד"ר מייקל אורן, הופרע על ידי מפגינים יהודים שקראו קריאות נגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עמנואל ואורן היו הנואמים המרכזיים בכנס חירום לתמיכה בישראל שנערך בשיקגו. הכנס שכותרתו "שיקגו עומדת לצד ישראל" נערך על ידי הקהילה היהודית ובמהלכו גויסו תרומות למען תושבי ישראל והדרום. נאומיהם של השניים הופרעו מספר פעמים בידי מי שהגדירו עצמם כיהודים המתנגדים לפעולות הרצח בעזה.

בעקבות קריאותיהם של המפגינים, ענה השגריר לשעבר אורן בזמן נאומו - "ככל שתצעקו יותר- כך יגדלו התרומות שנאסוף הערב למען אזרחי ישראל". לאחר האירוע, אמר אורן בתגובה: "נמשיך לעמוד בחזית ההסברה של ישראל בכל מקום בעולם בו נידרש, ונגיד את האמת. איום הטרור של חמאס נגד ישראל הוא איום נגד כל העולם החופשי".

בהמשך סיפר אורן כי מארגני האירוע הצליחו לאסוף למעלה משמונה מיליון דולר למען יישובי הדרום. בזמן שהותו בעיר נפגש השגריר לשעבר נפגש עם ראשי הקהילה היהודית ואנשי עסקים בכירים כדי לקדם יוזמות באסטרטגיית יחסי החוץ של ישראל במסגרת קתדרת אבא-אבן במרכז הבינתחומי שהוא עומד בראשה.