אחרי הפיגוע: היפר כשר נפתח מחדש

שר הפנים הצרפתי הוא הלקוח הראשון שמגיע להיפר כשר, חנות המזון בפריז שהייתה מוקד למתקפת טרור אכזרית. "זהו מסר על פיו החיים חזקים יותר מהברבריות", אמר השר. המרכול הכשר שופץ לחלוטין ואי אפשר לזהות בו סימנים לפיגוע. "כולנו חושבים על הקורבנות, זה מה שהניע את הצורך לפתוח מחדש", אמר המנהל

מנסים לחזור לשגרה: אחרי שעבר שיפוץ ארוך כדי להסתיר את הזוועה שהתרחשה בו בחודש ינואר, נפתח "היפר כשר", המרכול היהודי במזרח פריז. עם שני בקבוקי יין בקופה, השר הממונה על שירותי הביטחון בצרפת ברנאר קזנב היה הלקוח הראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני רוצה להדגיש שהחנות הזאת פותחת מחדש את שעריה באומץ, עם רצון לשלוח מסר על פיו החיים חזקים יותר מהברבריות. אנו מתייצבים לצד הקהילה (היהודית), אנו עומדים כאן נחושים בדעתנו להמשיך ולחיות באופן חופשי במדינה שלנו. נמשיך לחיות חופשיים, במדינה בה האחווה, הכבוד והערכים של החרות תמיד יהיו חזקים יותר מכל ביטוי של אלימות " אמר השר לעשרות עיתונאים והוסיף: "נעשה הכל כדי שכל הצרפתים יהיו מוגנים מפני סכנת הטרור ושהחיים ימשיכו במסלולם".

התקשורת הצרפתית מדווחת שהחנות תחזור לפעול תחת אבטחה משטרתית "כבדה", כמו אתרים רבים שמוגדרים היום בצרפת "רגישים". "הנה המנהל החדש של החנות, לורן מימון, עמד בכניסה לחנות, עם כיפה שחורה לראשו, ובירך את הלקוחות החוזרים: "כולנו חושבים על הקורבנות, זה היה המניע שמאחורי הצורך לפתוח מחדש את החנות," אמר.

ההיפר כשר הבוקר - פתוח לעסקים (BFM)
ההיפר כשר נפתח מחדש עם צוות חדש לגמרי שרובו מורכב ממתנדבים. צוות העובדים שהיה בחנות בעת המתקפה עדיין מתאושש במה שמוגדר כחופשת מחלה. "זה משמעותי להביע כבוד לזכר מי שנפל תחת האש של הברבריות" אמר שר הפנים למנהל החנות, שהשיב שהכוח לפתוח אותה מחדש מעיד על האופי של הקהילה היהודית בעיר.

בפיגוע בפריז לפני חודשיים, טרוריסט מוסלמי בשם אמאדי קליבאלי פרץ למרכול, תפס בני ערובה, ואחרי מספר שעות של מצור על המרכול פרצו אליו שוטרים מיחידת לוחמה בטרור וירו למוות במחבל. בפיגוע הוא הספיק לרצוח ארבעה מבני הערובה.