תיעוד: צעיר שחור נוסף נורה למוות בארה"ב

לאחר שירי של שוטרים לעבר הנער ממוצא אפרו-אמריקני מייקל בראון בעיירה פרגוסון במיזורי הוביל למהומות, נחשף ברשת סרטון נוסף המתעד ירי של שוטרים על צעיר שחור מטווח קצר - הפעם בסנט לואיס. לטענת השוטרים, הם ירי והרגו אותו כי חשו איום על חייהם, אלא שהסרטון מוכיח אחרת

על רקע גל המהומות במיזורי לאחר הירי בנער השחור מייקל בראון, תועד מקרה נוסף של שוטרים יורים והורגים אדם באמצע הרחוב: שוטרי משטרת סנט לואיס ירו והרגו אתמול (ד') את קג'יימה פאוול, צעיר ממוצא אפרו-אמריקני בן 25, מטווח קצר - לטענתם לאחר שביקש מהם לעשות זאת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המשטרה הוזעקה למקום לאחר שבעל חנות צלצל למוקד המשטרה המקומית עקב חשד שהתעורר בו לפיו פאוול גנב משקאות וסופגניות מחנותו, כשבכיסו ככל הנראה סכין. לטענת השוטרים, כשהגיעו למקום, פאוול צעד לעברם וצעק "תירו בי, תירו בי כבר".

כעבור רגעים ספורים פאוול נורה מטווח קצר - ונהרג במקום. מפקד משטרת סנט לואיס, סאם דוטסון, סיפר כי הוא איים על השוטרים בסכין כשיניו מושטות קדימה - ומשהיה קרוב מדי אליהם, ירו בו כיוון שחשו איום על חייהם.

אלא שהסרטון שנחשף וצולם במצלמה סלולרית דווקא מוכיח אחרת: פאוול אמנם התקרב לשוטרים, אבל לא קרוב כפי שתיארו - וכשידיו לצדי גופו. כעבור 15 שניות פאוול נורה - וכאמור, נהרג במקום.