"פוטין נעלם? זה לא מעניין כאן איש"

כל העולם עסוק בנשיא רוסיה שלא נראה בציבור 10 ימים. מרוסיה זה נראה אחרת. "אין טנקים ליד הקרמלין", אומר יהודי שחי שם. "את השמועות אנחנו שומעים מהארץ". איש עסקים: "הרוסים לא מתעסקים בזה בכלל"

לאן נעלם הנשיא? (רויטרס)

איפה ולדימיר פוטין? בשבוע האחרון מתרוצצות שמועות רבות ותרחישים שונים באשר להיעלמותו של נשיא רוסיה מעין הציבור. את העולם השאלה הזו מעסיקה מאוד את כלי התקשורת ואת האזרחים, אבל ברוסיה כמעט ולא מדברים על זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקרמלין ממשיכים להכחיש שוב ושוב שמשהו לא בסדר והודפים את האפשרות שפוטין חולה, מת, או נמצא בשוויץ עם חברתו שילדה לו בת. שמועה זו מגובה בדיווחים של כלי תקשורת בשוויץ, על פיהם אלינה קבאייווה, מתעמלת לשעבר ואהובתו לכאורה של פוטין, ילדה את בתם המשותפת בבית חולים בלוגאנו.

אבל ברוסיה חלק מהאנשים לא ממש מבינים על מה כל המהומה. "כאן לא מבינים למה מדברים על זה, זה לא מעניין אף אחד, אין טנקים ליד הקרמלין, והתמונות שמשדרים על שמירה מיוחדת הן לא מהיום ולא מהתקופה האחרונה", אמר לחדשות 2 Online מנהל מרכז החסד היהודי במוסקבה, שייע דייטש.

"זה ידוע שיש לו בעיות ברגל או בגב כי הוא ספורטאי, אבל חרושת השמועות שאנחנו שומעים מהארץ על הפיכה או דברים דומים - פשוט מוגזמת ולא נכונה", הוסיף דייטש. "אני נמצא עכשיו במרכז מוסקבה ואין כלום - שום אבטחה ושום דבר".

"הדיווחים המעניינים הם הנכונים"

איגי, איש עסקים שחי על קו רוסיה-ישראל, דווקא מתעניין מאוד בתעלומה. "פוטין אולי עבר ניתוח דחוף או אפילו אירוע מוחי", העריך. הוא גם המצביע על השמועות שלדבריו מגיעות בעיקר מאוקראינה, על פיהן הייתה הפיכה במדינה. "אלו שטויות", קבע.

ז'ניה, ישראלי שעלה מרוסיה, טוען שדווקא התרחיש שנשמע הכי מופרך הוא הנכון. "הדיווחים המעניינים ביותר וגם אלו שנשמעים הכי נכונים", הוא אומר, "הם שהוא נמצא בלוגאנו בשוויץ, שם נולדה לו ולאהובתו, הספורטאית האולימפית אלינה קבאייווה, ילדה מחוץ לנישואים".

ילדה את בנו הלא חוקי של פוטין? קבאייווה (רויטרס)

האתרים הרשמיים ברוסיה לא עוסקים בנושא. רשת RT מדווחת, בסוג של הומור, שהקרמלין פרסם תמונות של פוטין. "רוסיה 24" דיווחה על הפגישה עם הנשיא, אבל בלי התייחסות לפרשת ההיעלמות. הופעתו הבאה של פוטין בתקשורת מתוכננת למחר, אז הוא אמור לפגוש את נשיא קירג'יסטן בסנט פטרסבורג.