אתגר דלי הקרח הגיע עד לנשיאי ארה"ב

נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש הצטרף למאבק במחלת ה-ALS והסכים לשפוך על עצמו מי קרח על מנת לעורר מודעות למחקר הרפואי בנושא. אשתו של הנשיא לשעבר שפכה עליו מים קרים בעת שכתב את הצ'ק לצורך מימון המחקר, ובוש הרטוב הורה על ביל קלינטון להצטרף גם הוא לקמפיין

המאבק במחלת ה-ALS הגיע עד לחלונות הגבוהים ביותר: נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' בוש הצטרף גם הוא לגל הוויראלי ששטף את הרשת, והסכים לשפוך על עצמו מי קרח כדי לעורר מודעות למחלה ולגייס כספים למימון התרופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנשיא המכהן אובמה בחר שלא להשתתף באתגר, אך תרם 100 דולרים למחקר הרפואי. הנשיא בוש, לעומתו, בחר גם לתרום וגם להשתתף בסרטון ולקבל מקלחת צוננת. ג'נה בוש, בתו של הנשיא לשעבר, כבר "חייבה" את בוש להשתתף באתגר, וגם מספר אנשי ספורט: שחקן הגולף רורי מקלרוי, מאמן קבוצת הפוטבול של סן פרנסיסקו ג'ים הארבו ובעלי קבוצת הניו יורק ג'טס וודי ג'ונסון.

בוש הפגין את חוש ההומר הידוע שלו בסרטון, כאשר הצהיר בתחילת דבריו: "אני לא חושב שזה נשיאותי לקבל מטח של מים קרים, אז אני פשוט אכתוב צ'ק לטובת המחקר", אמר בוש בסרטון שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו. לאחר שהתחיל לכתוב את הצ'ק, אשתו לורה הגיחה ושפכה עליו דלי מים קרים על ראשו.

בוש הגיב בצעקה בעקבות המים הקרים, ולורה אמרה לאחר מכן: "אני אשמור את הצ'ק לעצמי, כי אני לא רוצה להרוס את התספורת שלי". בתום הסרטון חייב בוש את קודמו בתפקיד, ביל קלינטון, ואמר: "אתמול היה יום ההולדת שלו, והמתנה שלי היא דלי מים קרים".