מזעזע: דאעש ערפו את ראשו של עיתונאי אמריקני

ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני פרסם סרטון מזעזע בו חבר בארגון עורף את ראשו של עיתונאי אמריקני - ג'יימס פולי. בסרטון מאיים הארגון על ארה"ב ואומר "אם תוקפנות ארה"ב תימשך, אזרחים אמריקנים נוספים יהרגו". בסוף הסרטון מוצג עיתונאי אמריקני נוסף כשרעול הפנים מכריז "חייו של האמריקני הזה, תלויים בידיך אובמה"

ארגון הטרור האסלאמי דאעש שחרר הלילה (ד') סרטון מזעזע בו מוסרטת עריפת ראשו של עיתונאי אמריקני העונה לשם ג'יימס פולי. פולי נעדר כאשר סיקר את מלחמת האזרחים בסוריה לפני שנתיים ומאז עד לפרסום הסרטון עקבותיו לא נודעו. את הסרטון מסיים רעול הפנים באיום על אובמה - כשהוא מחזיק עיתונאי נוסף הוא אומר "חייו של האמריקני הזה תלויים בידיך, אובמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסרטון הקשה לצפייה מתחיל בקטע מתוך דברים שנשא אובמה בפני הקונגרס האמריקני. אובמה מתייחס לתקיפה שביצע חיל האוויר של ארה"ב בעירק ומסביר מדוע היא יצאה לפועל. לאחר מכן משודרים צילומי אוויר בהם מתועדות ההתקפות על יעדים של ארגון דאעש בעירק.

עם סיום קטע התקיפה, מוצגת הכתובת "מסר לאמריקה" שלאחריה מוצג פולי כשהוא מדבר ומאשים את ממשלת ארה"ב בסבל שנגרם לו - ככל הנראה דברים שנכפה עליו לומר. בדבריו הוא פונה לאחיו, חייל בחיל האוויר האמריקני, ומאשים אותו ברצח חפים מפשע. לבסוף הוא מסיים באומרו "הלוואי ולא הייתי אזרח אמריקני".

בשלב הבא, רעול הפנים, חבר בארגון דאעש, מדבר באנגלית עם מבטא בריטי ואומר "יצאתם מגדרכם על מנת להפריע לפעולותינו. אנחנו כבר לא ארגון טרור, אנחנו מדינה איסלמית. כל פעולה שלך אובמה, שתוביל לפגיעה באזרחינו, תוביל לפגיעה באזרחים אמריקנים". לאחר שמסיים רעול הפנים את דבריו, הוא עורף את ראשו של העיתונאי באכזריות.

בסוף הסרטון: הארגון מאיים לרצוח עיתונאי נוסף

לבסוף, לאחר ביצוע המעשה החריד, רעול הפנים אוחז בידו אדם נוסף ואומר: "חייו של האמריקני הזה, תלויים בידיך אובמה". העיתונאי, סטיבן סוטלוף, ככל הנראה מוחזק גם הוא בידי הארגון הרצחני.

אובמה. דאעש התייחסו אליו ישירות (רויטרס)

בתגובה לסרטון שפורסם ברשתות החברתיות, בבית הלבן הודיעו כי סוכני מודיעין עובדים במטרה לבחון האם הקטע המצולם הוא אכן אמיתי. "ראינו את הסרטון שמציג את הרצח של ג'יימס פולי על ידי דאעש", אמרה דוברת הבית הלבן קטלין היידן. "הקהילה המודיעינית עובדת במרץ על מנת לבחון את אמיתותו".

"אם הסרטון הוא אכן אמיתי, אנחנו מזועזעים מהרצח של העיתונאי האמריקני החף מפשע. אנחנו מביעים את הצער העמוק ביותר למשפחתו וחבריו של פולי".