הוסר החשש למקרה אבולה באירופה

אישה שהתמוטטה בבניין משרדים בברלין, בירת גרמניה, עוררה בהלה לאחר שהתעורר חשש שהיא סובלת מתסמיני מחלת האבולה המשתוללת במערב אפריקה. האישה פונתה לבית החולים ועובדים רבים שבאו עמה במגע הושמו בבידוד. עם זאת, בדיקות שנערכו לה העלו כי האישה ככל הנראה סובלת מחיידק בקיבה

בהלת האבולה משפיעה גם על אירופה: משטרת ברלין חסמה את כל הכניסות והיציאות של בניין משרדים בעיר על מנת להעניק טיפול לאישה, שעל פי הדיווח סובלת מתסמיני מחלת האבולה שמשתוללת במערב אפריקה. לאחר מספר שעות של בהלה התברר כי האישה ככל הנראה אינה סובלת מאבולה, אלא מחיידק בקיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחר הצהריים דווח כי האישה, ממוצא מערב אפריקני, התמוטטה במהלך פגישה בבניין המשרדים. היא פונתה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים וכ-600 עובדים נדרשו להישאר בבניין תחת הסגר. כל מי שבא במגע עם האישה בודד בחלל פנימי בתוך הבניין.

תחילה דווח כי האישה באה במגע עם חולים באבולה בארצה, אך בהמשך התברר כי כלל לא שהתה באזורים שבהם נפוצה המגפה. "הרופאים מעריכים כי מדובר במחלה במערכת העיכול", אמר דובר בית החולים בברלין.

לפני פחות משבוע הורה משרד החוץ הגרמני לאזרחי המדינה לעזוב מספר מדינות במערב אפריקה מחשש להידבקות במחלה. מוקדם יותר היום הודיע ארגון הבריאות העולמי כי מניין הנספים מההתפרצות האחרונה של המגפה במערב אפריקה עלה ליותר מ-1,200 וכי יותר מ-2,200 בני אדם חלו עד כה. ההתפרצות החלה בגינאה והתפשטה לליבריה, סיירה לאון וניגריה.