100 אלף פילים ניצודו ב-3 שנים

הפילים באפריקה בסכנה: ציידים לא חוקיים הרגו בשלוש השנים האחרונות 100 אלף פילים - כך עולה ממחקר חדש, ראשון מסוגו, למיפוי אוכלוסיית בעלי החיים הגדולים באפריקה. על פי המחקר, בשנת 2011 לבדה ניצוד אחד מתוך כל 12 פילים

מחקר חדש לתיעוד אוכלוסיית הפילים באפריקה מציג תמונת מצב עגומה: תוך שלוש שנים ניצודו 100 אלף פילים ביבשת. במרכז אפריקה, האזור שנפגע בצורה הקשה ביותר, ניצודו 64% מהפילים. במהלך 2011 בלבד ניצוד אחד מכל 12 פילים באפריקה באופן בלתי חוקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"המידע החדש יעביר את הדיון מאזור הניחושים וההשערות - אל העובדות, אני חושב שזה המחקר המספרי המבוסס היחיד שיש היום לגבי מצב אוכלוסיית הפילים באפריקה כולה", הסביר החוקר ג'ורג' וייטמאייר מאוניברסיטת קולרדו, שערך את המחקר. "אני מקווה שהנתונים יאיצו את הפעולות של ממשלות אפריקה נגד הציד הלא חוקי, שמאיים על עצם קיומה של אוכלוסיית הפילים".

הפילים ניצודים בשל השנהב ממנו עשויים החטים שלהם, שהפך בשנים האחרונות למבוקש מאוד בסין ובאסיה כולה. בגלל מכירה של שנהב שהוחרם נוצר באסיה שוק שחור של ממש לחטי הפילים.

באחד המקרים שמתוארים במחקר, בשנת 2012 נכנסו ציידים לפארק בובה נג'ידה בקמרון כשהם חמושים ברובי קלצ'ניקוב ורימונים. הם ביצעו שם טבח המוני של 300 פילים.