סוכל מסע הרג המוני בתיכון בלוס אנג'לס

שני תלמידי תיכון, שהיו אמורים להתחיל בקרוב את שנת הלימודים האחרונה שלהם, נעצרו בחשד כי תכננו לבצע רצח המוני של תלמידים ומורים. המשטרה החלה לעקוב אחר החשודים בעקבות דיווח של מנהל ביה"ס ועצרה אותם יומיים לפני שהיו אמורים, לפי החשד, להוציא את תכניתם אל הפועל - עם תחילת שנת הלימודים

תכננו לבצע טבח בפתיחת שנת הלימודים, ארכי (רויטרס)

ארה"ב ידעה בשנים האחרונות כמה אירועים מזעזעים של מסעות הרג שבוצעו במוסדות חינוך וגבו את חייהם של תלמידים ואנשי צוות ולטענת משטרת לוס אנג'לס, היא הצליחה למנוע מקרה נוסף כזה. על פי הודאתה של המשטרה, היא הצליחה לסכל תכנית של שני נערים לבצע טבח בבית ספר תיכון באחד מפרברי העיר ועצרה את שני החשודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שני הנערים שנעצרו, תלמידי כיתה י"ב, תכננו במשך מספר חודשים את מסע ההרג לפרטים, אמרו במשטרה המקומית. בלשים מצאו עדויות כי הנערים חקרו וחיפשו דרכים כדי להשיג רובים, תתי מקלעים וחומרי נפץ.

על פי החשד, הנערים הציבו להם למטרה להרוג כמה שיותר מחבריהם לספסל הלימודים, בבית הספר המונה כ-1,500 תלמידים, כמו גם מספר מורים ואנשי צוות חינוכי.

מנהל בית הספר חשד ודיווח למשטרה

שני החשודים נעצרו לאחר שאחד ממנהלי בית הספר דיווח למשטרה על חששו מכוונותיהם של הנערים. בלשי המשטרה עקבו במשך מספר ימים אחר התלמידים הצעירים, ובהמשך אף ערכו חיפוש בבתיהם. "גילינו מספיק הוכחות המבססות חשד כי הנערים תכננו לבצע רצח המוני", נאמר בהצהרת המשטרה שפורסמה.

ביום חמישי צפויה להתחיל בארצות הברית שנת הלימודים החדשה, כך שהתזמון שבו נעצרו הנערים אינו מקרי - המשטרה חששה כי החשודים ינסו לנצל את הימים הראשונים ללימודים בכדי לבצע את מסע ההרג האכזרי.