בוליביה: הכלבים עמדו בתור לקבל ברכה מכומר

כומר מבוליביה החליט לציין את "יום הקדוש רושה" בפסטיבל המוני לכלבי האזור, והעניק להם ברכה אישית. "רציתי שהוא יברך את הכלבה שלי כדי שלא תחלה", סיפרה אחת המשתתפות באירוע

יום חג לכלבים: המונים נהרו בסוף השבוע האחרון לעיר אל אלטו בבוליביה על מנת לקבל ברכה מהכומר. אלא שהברכה לא יועדה להם - הכומר סבסטיאן אוברמאייר ביקש מהמאמינים הקתוליים להביא את כלביהם על מנת לקבל ברכה. "אלוהים אוהב את כולנו - את הכלבים, את הילדים הקטנים ואת המבוגרים", אמר הכומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אוברמאייר בחר לציין בדרכו הייחודית את "יום הקדוש רושה", שנחשב לקדוש המגן של הכלבים. "אלוהים, אנחנו מודים לך על כך שהכלבים שיצרת מלווים כל כך הרבה משפחות, תודה לך", בירך הכומר מעל הבמה בעודו מחזיק כלב מקומי.

חלק מהתושבים ביקשו מהכומר ברכה אישית לחיית המחמד שלהם, ובמקום נרשם תור ארוך. "רציתי שהוא יברך את הכלבה שלי כדי שלא תחלה, כי היא נוטה לחלות", סיפרה אנטוניה לוקה שהגיעה לטקס. "הכלבה שלי אזומי היא כמו בת שלי – היא בעצם אחות לבנות שלי".

רודולפו וארגס, בעל כלב מהאזור, טען כי "זה המקום היחיד במדינה שחוגג את היום הזה בצורה כזו, ומברך את הבעל החיים שהוא חלק מהמשפחה".