הירי במיזורי: מייקל בראון נורה שש פעמים

מייקל בראון, הצעיר השחור שנורה למוות בשבוע שעבר על ידי שוטר לבן בפרגוסון שבמיזורי נורה לפחות 6 פעמים, בהם פעמיים בראשו - כך חושף דוח נתיחת גופתו שממצאים ראשונים ממנו מתפרסם בארה"ב. בינתיים העימותים האלימים בין כוחות המשטרה למפגינים נמשכים

ארה"ב עדיין סוערת בעקבות הירי בנער השחור בעיר פרגוסון שבמיזורי בשבוע שעבר, וכעת המחאה עלולה להתרחב אף יותר: מייקל בראון נורה לפחות שש פעמים על ידי השוטרים שעצרו אותו, כולל שתי יריות קטלניות בראשו - כך נקבע לאחר שגופתו נותחה על פי בקשת משפחתו. "הפרסום הזה עלול לגרום להסלמה משמעותית במצב", אמר הכומר ג'סי ג'קסון, אחד המנהיגים של הקהילה האפרו-אמריקנית בארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

על פי הטענות של בני משפחתו ועדי ראייה שהיו בסמוך לבראון, הוא ירד אל ברכיו והרים את ידיו שעה שנורה למוות על ידי כוחות המשטרה, והממצאים החדשים מאששים זאת. על פי פרקליט המשפחה אנתוני גריי, נתיחת גופת הנער מעלה כי הוא נורה פעמיים בראשון וארבע פעמים בידו הימנית, ואף ייתכן שגופו היה מכופף קדימה כאשר ספג את הפגיעה.

פרסום הדבר עלול להצית עוד יותר את השטח, לאחר לילה שבו חזרו המפגינים לרחובות. מאות בני אדם התכנסו ברחבי העיר הקטנה בסנט לואיס, הפגינו נגד כוחות המשטרה והשליכו חפצים לעברם, בהם גם אבנים ובקבוקי תבערה. המשטרה שנערכה בכוחות מתוגברים הגיבה בשימוש באמצעים לפיזור הפגנות - בירי כדורי גומי וגז מדמיע.

אמצעים לפיזור הפגנות (רויטרס)

ההפגנה התרחשה אחרי שבפעם השניים השבוע הוטל עוצר על העיירה, מחשש למעשי אלימות וביזה - דבר שהפך לשגרה בשבוע האחרון. בתמונות שפרסמו בכלי התקשורת ברחבי המדינה, נראים המפגינים, כ-400 במספר, כשהם צועדים בשלווה כחלק מהמחאה. לטענת הרשויות, הדברים נראו אחרת לגמרי והמשטרה נאלצה להתמודד עם מספר מפגינים שהתנהגו באלימות.

מוקדם יותר אתמול, התכנסו כמאה בני אדם כדי להביע את תמיכתם דווקא בשוטר היורה, דארן ווילסון. המפגינים, ברובם לבנים, קראו קריאות והחזיקו שלטים עליהם נכתב: "השוטר ווילסון, אני עומד לצידך". לטענתם, דינו של ווילסון נחרץ על ידי התקשורת, ואינו זוכה ליחס הוגן. זהו סימן התמיכה הראשון בווילסון מאז המקרה.