אובמה: "תקפנו במוסול כדי להגן על אזרחינו"

נשיא ארה"ב ברק אובמה הסביר לקונגרס האמריקני את הסיבות שהובילו אותו לאשר את תקיפת חיל האוויר האמריקני בעירק. לפי הודעה שפרסם הבית הלבן, התקיפה נועדה להגן בעיקר על אזרחים אמריקנים הנמצאים בעירק

נשיא ארה"ב ברק אובמה. ארכיון (רויטרס)

הבית הלבן הודיע הלילה (ב') כי נשיא ארה"ב ברק אובמה עדכן את הקונגרס האמריקני בנוגע לסיבות שהובילו אותו לאשר את התקיפות בעירק. לפי דבריו, התקיפות שנועדו לסייע בכיבוש מחדש של סכר מוסול באו במטרה להגן על אזרחים אמריקנים במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קריסת סכר מוסול עלולה לסכן את חייהם של רבים מאזרחי עירק, את האמריקנים שנמצאים במדינה ואת המוסדות האמריקנים - כולל שגרירות ארה"ב בבגדאד", נמסר בהודעה שהפיץ הבית הלבן. "הפעולות הללו מוגבלות בהיקף ובזמן והן מבוצעות תחת שיתוף פעולה עם ממשלת עירק".

בליל אמש, שעות ספורות לאחר הדיווח לפיו ארגון דאעש הרג מאות אזרחים סורים ועירקים, חיל האוויר האמריקני תקף מטרות של הארגון הקיצוני סמוך לעיר ארביל שבעירק. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, המטוסים האמריקנים הפציצו כלי רכב משוריינים של לוחמי הארגון הקיצוני ליד סכר מוסול.

"חיל האוויר תקף תשע מטרות בצפון עירק", נמסר ממפקדת הצבא האמריקני. "זוהתה פגיעה בארבעה רכבים משוריינים ובשבעה כלי רכב נוספים של הארגון. כל המטוסים שבו לבסיסם בשלום".