הרג הנער השחור: עשרות מפגינים הפרו את העוצר שהוטל במיזורי

כ-200 בני אדם יצאו לרחובות פרגוסון זמן קצר לאחר שהמשטרה הטילה עוצר על העיר. המשטרה ירתה רימוני גז מדמיע בניסיון לפזר את המתפרעים. המפגינים מוחים מזה שבוע, בעקבות הרג נער אפרו-אמריקני על ידי המשטרה ביום ראשון שעבר. "הם לא יוכלו לעצור את כולנו", הבהירו

הסערה בעקבות הרג הנער השחור נמשכת: אדם נפצע באורח קשה לאחר שנורה בידי משטרת פרגוסון במהלך הפגנות סוערות. שבעה בני אדם נוספים נעצרו במהלך ההפגנות נגד אלימות המשטרה. שבוע עבר מאז התקרית בה נהרג נער אפרו-אמריקני מירי של המשטרה, וההפגנות האלימות שפקדו את ארצות הברית הולכות ומחריפות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר (א') הפרו כ-200 בני אדם את העוצר שהוטל על העיר פרגוסון שבמדינת מיזורי, והחלו לתקוף את השוטרים שהוצבו ברחובות. בעקבות ההתפרעות עשו כוחות המשטרה שימוש באמצעים לפיזור הפגנות, וירו רימוני גז מדמיע לעבר המפגינים.

"העוצר רק יחמיר את המצב", אמר הבוקר אחד המפגינים. "אני חושב שהשוטרים יגיבו באלימות מוגברת הפעם, אבל הם לא יכולים לעצור את כולנו".

הפרשה החלה ביום ראשון בשבוע שעבר, לאחר שצעיר אפרו-אמריקני בשם מייקל בראון נעצר על ידי משטרת פרגוסון. במהלך המעצר, ירה שוטר לבן בבראון למוות. במהלך חקירת האירוע עלו עדויות סותרות הן מצד השוטרים שעצרו את בראון והן מצד עדי ראייה שהיו נוכחים בזירה.

המשטרה השתמשה בגז מדמיע (רויטרס)

עדויות סותרות להשתלשלות האירועים

על פי גרסת המשטרה, השוטרים הוזעקו למקום בו נורה בראון בעקבות דיווח על שוד. לאחר שביקשו מבראון לזוז מהמדרכה ולעלות על הכביש, הוא החל להתקרב לניידת המשטרה וניסה לחטוף את נשקו של אחד השוטרים. אז לטענתם ניסה השוטר למנוע את חטיפת הנשק וירה לעבר הצעיר מספר פעמים.

עדי ראייה שהיו במקום מסרו עדות שונה למה שאירע באותן שעות. לדבריהם, בראון נורה למוות מתוך ניידת המשטרה, בשעה שלא היה חמוש.

כעת ממתינים כולם לתוצאות חקירת ה-FBI, שממשיך לבחון את הרגעים שהובילו לסערה הציבורית החמורה בארה"ב. סוכנים של ה-FBI כבר הספיקו לתחקר מספר עדי ראייה ותושבים המתגוררים בסמוך לתקרית הירי.