הרג הנער השחור: הפגנות בכל רחבי ארה"ב

אלפי בני אדם יצאו לרחובות ב-90 ערים ברחבי המדינה להביע את מחאתם על מותו של מייקל בראון, שנורה בידי קצין משטרה כשהיה בלתי חמוש. בניו יורק נשמעה הקריאה "ידיים למעלה, לא לירות", וברחבי המדינה עמדו דקת דומייה לזכר קורבנות אלימות המשטרה

המחאה שהחלה בעיר פרגוסון במדינת מיזורי, בעקבות הריגתו של הנער האפרו-אמריקני מייקל בראון בידי קצין משטרה, התפשטה לרחבי ארה"ב. אלפי בני אדם השתתפו בהפגנות שנערכו ב-90 ערים ומחו נגד אלימות מופרזת מצד כוחות המשטרה, שגרמה לקורבנות נוספים. בראון בן ה-18 היה בלתי חמוש כשנורה למוות ביום שבת האחרון בידי קצין המשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההפגנות מתקיימות כחלק מ"דקת דומייה לאומית" לזכרם של בראון ושל קורבנות נוספים לאלימות המשטרתית. בעיר שבה נורה בראון התאספו כמה מאות בני אדם, לבנים ושחורים, למחאה שקטה והניפו שלטים. בין המשתתפים הייתה גם אמו של בראון, לזלי מקספדן. 

זאת, בניגוד להפגנות הסוערות שהתקיימו שם אתמול, במהלכן פרצו עימותים עם המשטרה, שהשתמשה בגז מדמיע לפיזור המפגינים. בפרגוסון מתגוררים 21 אלף תושבים, שני שלישים מהם שחורים. לעומת זאת, במשטרה המקומית ישנם 53 קצינים, שמהם רק שלושה אינם לבנים.

מייקל בראון נורה כשהיה בלתי חמוש

פרקליט מדינת מיזורי אריק הולדר הבטיח אתמול בשיחת טלפון למשפחתו של בראון כי תבוצע חקירה יסודית ובלתי תלויה בנוגע למותו.

גם בניו יורק צעדו אלפי בני אדם במספר מוקדים, וקראו קריאות: "ידיים למעלה, אל תירה" ו-"אני לא יכול לנשום", כשהם רומזים לתקרית שבה שוטר אחז אחיזת חנק והרג אדם שהיה חשוד במכירת סיגריות שלא כחוק.

מחאה שקטה בפרגוסון (AP)